Opole bez podziałów. Tak zareagował Kammel na polityczny bojkot

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Część artystów bojkotuje konkurs piosenki w Opolu ze względu na niechęć do TVP i partii rządzącej. Apel ze sceny do nich wystosował Tomasz Kammel, chwaląc postawę Rafała Brzozowskiego.

Piosenkarz Rafał Brzozowski - gospodarz programu TVP "Jaka to melodia?" - odebrał na opolskiej scenie nagrodę przyznawaną przez oddziały terenowe TVP oraz 60 tys. złotych. Wygrał ją w kategorii „Premiery” 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki decyzją jury za piosenkę pt. „W pokoju hotelowym". Do konkursu obok Brzozowskiego stanęli Sara Chmiel i Gromee z „Ty i ja”, Łukasz Drapała z „Jeszcze jestem”, Iwaneczko z utworem „Miłość”, Anastazja Maciąg („Moment”), Mezo i Liber z „Jakie masz dziś plany”, Seibert z „Niby tak, niby nie”, Anna Sokołowska z „Jesteś przy mnie”, Tulia i Halina Mlynkova z utworem „Przerwany”, jak też Dominik Dudek – zwycięzca 13. edycji „The Voice of Poland” – który zaśpiewał kawałek „Idę”.  


Polityczne momenty w Opolu

Impreza muzyczna w Opolu odbywa się bez politycznych połajanek. Różnie odebrano słowa Wandy Kwietniewskiej, która nie poparła wprost opozycji ze sceny, ale powiedziała: - Chociaż dzieje się wiele złego — pandemie, wojny, inflacje, to chciałabym, żebyście nigdy nie tracili nadziei, że życie jest piękne. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Życzę wam, żeby wasze życie było najwyższej jakości. 

Justyna Steczkowska miała na koncercie koszulkę z napisem "myśl samodzielnie", co przypomina dewizę części sympatyków Konfederacji "Wyłącz telewizor, włącz myślenie". Wręczając nagrodę artystom, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, rzucił: - Róbmy swoje! Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa. 


Kammel: Opole jest dla wszystkich 

Poza tymi momentami, na opolskiej scenie nie ma polityki. Do niej nawiązał Tomasz Kammel, który mówił do Rafała Brzozowskiego: - Powiem ci coś z tej opolskiej sceny. Są tacy, którzy na niej byli, a ich nie ma. Ty też czasami w Sopocie byłeś na pewnych scenach, na których teraz cię nie ma. Ale że przede wszystkim jesteś artystą, który śpiewa dla wszystkich, to życzę ci, żebyś ty śpiewał nie tylko tutaj, ale i na Polsacie i w TVN, wszędzie, bo tam też masz fanów - podkreślił prowadzący 60. edycję festiwalu. 

- Tak samo, jak tym, którzy śpiewają tam, a powinni być tu, życzę, żeby w końcu się znów tu pojawili, bo ta opolska scena jest absolutnie dla wszystkich - dodał celebryta.  


Fot. Tomasz Kammel w Opolu

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura