Źródło zdjęcia: Ramzan Kadyrow (L). Fot. PAP/EPA/KAZBEK VAKHAYEV; Adam Delimchanow. Fot. Twitter/Nexta
Źródło zdjęcia: Ramzan Kadyrow (L). Fot. PAP/EPA/KAZBEK VAKHAYEV; Adam Delimchanow. Fot. Twitter/Nexta

Bliski krewny Kadyrowa ranny na froncie. Rozpaczliwy apel czeczeńskiego watażki

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Rosyjskie źródła podają, że Adam Delimchanow, deputowany do Dumy Państwowej, krewny i prawa ręka lidera Czeczenii, Ramzana Kadyrowa, został ranny na terytorium Ukrainy. Wcześniej w sieci pojawiły się informacje o jego likwidacji. Tym ostatnim zaprzeczają rosyjskie źródła, potwierdzając równocześnie, że Delimchanow ma poważne kłopoty.

Krewny Kadyrowa postrzelony w obwodzie zaporoskim

Rankiem 14 czerwca ukraińskie media społecznościowe podały informacje o likwidacji Delimchanowa podczas ostrzału w Primorsku w obwodzie zaporoskim.

Rosyjskie media najpierw pisały, że z Delimchanowem jest wszystko w porządku.


Kadyrow zabrał głos. Szuka swojego zaufanego krewniaka

Ale głos zabrał sam Kadyrow. Przekazał, że nie może skontaktować się z krewniakiem, ani do niego dotrzeć. Kadyrow miał poprosić wywiad „o przekazanie informacji o dokładnym miejscu i pozycjach ataku, abym mógł odnaleźć mojego drogiego brata. Obiecuję hojną nagrodę i proszę o pomoc”.

Ponadto dowódca sił specjalnych Kadyrowa „Achmat” Apti Alaudinow powiedział, że rzekomo otrzymał rozkaz od Kadyrowa i „usuwa wszystkie jednostki stacjonujące w kierunku Maryjskim” i wyjeżdża w kierunku „miejsca incydentu z Delimchanowem”.


Delimchanow - kuzyn Kadyrowa

Adam Delimchanow jest kuzynem prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Delimchanow był prawdopodobnie dowódcą polowym w Mariupolu.

Pod koniec maja okazało się, że na zajętych terenach obwodu zaporoskiego odnotowano obecność okupantów z oddziałów Ramzana Kadyrowa.

12 czerwca Delimchanow, jako przedstawiciel mieszkańców Kadirowa, przed kamerą podpisał kontrakt z Ministerstwem Obrony Rosji. Taką umowę powinny podpisać wszystkie rosyjskie „oddziały ochotnicze” „w celu zwiększenia efektywności ich wykorzystania” w wojnie na Ukrainie. Tym samym zostaną one podporządkowane Ministerstwu Obrony Federacji Rosyjskiej.


KW

Źródło zdjęcia: Ramzan Kadyrow (L). Fot. PAP/EPA/KAZBEK VAKHAYEV; Adam Delimchanow. Fot. Twitter/Nexta

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka