(Jacek Piekara. Fot. YouTube/ Xiegarnia.pl)
(Jacek Piekara. Fot. YouTube/ Xiegarnia.pl)

Jacek Piekara rozstaje się z Fabryką Słów. Poczytny pisarz nie kryje goryczy

Redakcja Redakcja Literatura Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Poczytny polski pisarz fantasy Jacek Piekara rozstaje się po dwudziestu latach z kultowym wydawnictwem Fabryka Słów. Piekara jest autorem słynnego cyklu opowiadań i powieści o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina, znanego Cykl Inkwizytorski. Piekara na Twitterze poinformował o powodach swojej decyzji.

Fabryka Słów rozstaje się z Jackiem Piekarą...

Seria o Mordimerze Madderinie autorstwa Jacka Piekary ukazywała się w wydawnictwie Fabryka Słów od 2003 roku. Wówczas ukazał się pierwszy tom pt. „Ja, inkwizytor. Sługa Boży”. Książka podbiła serca miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Od tego czasu ukazało się kilkanaście tomów. Przed premierą kolejnej części Fabryka Słów poinformowała o zakończeniu współpracy z Jackiem Piekarą.

„Każda historia ma swój początek, ale i nieuchronnie, swój koniec. Po niemal 20 latach dobiega końca nasza przygoda z Jackiem Piekarą. Za nami czas pełen emocji, wytężonej pracy i niespodziewanych zwrotów akcji. Przed nami nowe wyzwania, w których i sobie i Autorowi, życzymy powodzenia i wytrwałości” - czytamy na fanpejdżu Fabryki Słów na Facebooku.


...czy Jacek Piekara z Fabryką Słów?

Jacek Piekara postanowił przedstawić powody rozstania z Fabryką Słów. Na Twitterze ogłosił, że nowym wydawcą cyklu inkwizytorskiego będzie Zysk i S-ka, który wznowi dotychczasowe tomy oraz będzie wydawał następne książki, nie tylko z inkwizytorskiego universum.

"Od lipca 2022 wycofywałem się ze współpracy z Fabryką Słów, wygaszając po kolei umowy. W załączniku opisuję jak sprawa zakończenia współpracy wygląda na dziś" - opisał sytuację poczytny polski autor.


„Nie zawsze było tak źle”

Według Jacka Piekary dotychczasowy wydawca jednostronnie bez zgody autora przedłużył prawa na wydawanie jego książek na starych warunkach. A także nie wywiązywał się ze zobowiązań finansowych. Piekara pisze, że nie kryje rozczarowania zachowaniem Fabryki Słów na ostatnim etapie współpracy. „Nie zawsze było tak źle” - pisze na koniec, choć w całym oświadczeniu czuć żal i rozgoryczenie jednego z najbardziej uznanych polskich pisarzy fantastycznych.

Obszerne wyjaśnienie Piekary znajdziecie w niniejszym tweecie.

KW

(Jacek Piekara. Fot. YouTube/ Xiegarnia.pl)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura