Lewandowski to usłyszał od kibica. Aż go wmurowało

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Robert Lewandowski znalazł się na ostrzu krytyki za występ przeciwko Mołdawii. Mimo że napastnik Barcelony zdobył gola i asystował, to nie wziął na siebie ciężaru gry w dramatycznie słabej drugiej połowie. Po spotkaniu z kolei nie wypowiedział się od razu dla mediów. Jeden z kibiców podczas wywiadu rzucił do Lewandowskiego propozycję, aby ten zwolnił trenera.

Gdyby nie istna katastrofa w drugiej połowie, okraszona "remontadą" Mołdawian, Robert Lewandowski byłby zapewne chwalony. W pierwszej odsłonie gry był wyróżniającym się zawodnikiem - to jego asysta głową dała prowadzenie po golu Arkadiusza Milika. Gwiazdor sam dołożył trafienie mocnym strzałem w 34. minucie. Jednak w drugiej części meczu kompletnie zgasł, jak cała reprezentacja. Eksperci wyliczyli, że od momentu strzelenia gola przez Iona Nicolaescu na 1:2, "Lewy" zaliczył dosłownie kilka kontaktów z piłką. Ostatecznie Polacy przegrali sensacyjnie 2:3.

Prowokacja kibica

Choć początkowo nie zanosiło się, że kapitan polskiej kadry stanie przed dziennikarzami, to jednak przyszedł do strefy wywiadów. - Ciężko mi powiedzieć, co wydarzyło się w drugiej połowie. Popełniliśmy jeden, potem drugi błąd i straciliśmy pewność siebie. Po pierwszej, szybko straconej, bramce zupełnie zatraciliśmy się w tym, co mamy grać. Mieliśmy jeszcze sytuację na "zabicie" tego meczu, ale jej nie wykorzystaliśmy. Ciężko jest mi w ogóle powiedzieć, co się stało. To jest po prostu niewiarygodne - podsumował występ Polaków w Kiszyniowie.

W pewnym momencie kibic rzucił do Lewandowskiego: "Lewy, zmień trenera!". Napastnik odwrócił głowę i spojrzał wymownie na fana. Po chwili ciszy mówił rozczarowany: - Co czuję? A co mogę czuć? Tylko wielkie rozczarowanie - wyznał.

Trudna sytuacja w grupie eliminacji do Euro 2024

Prowokacja kibica wiąże się z pogłoskami, że Lewandowski miał wpływ na zwolnienie Jerzego Brzęczka i Czesława Michniewicza. Atakujący często krytykował styl i taktykę reprezentacji Polski. Liderem grupy eliminacyjnej do Euro 2024 są Czesi, a za nimi Albania i Mołdawia. Kolejny mecz kadry odbędzie się 7 września z Wyspami Owczymi. 10 września nastąpi kluczowy pojedynek dla układu tabeli z Albanią w Tiranie.