Zdjęcie: fragment grafiki organizatora
Zdjęcie: fragment grafiki organizatora

Pokolenie Wolności: konkurs State of Poland

Redakcja Redakcja Trójmorze Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Fundacja State of Poland ogłosiła konkurs "Generation Freedom", który jest skierowany do osób między 18. a 27. rokiem życia, które mieszkają w rejonie Trójmorza. W konkursie można wygrać wyjazd do Warszawy na konferencję poświęconą wolności słowa oraz 4 tys. euro.

Region Trójmorza reprezentuje 22% całkowitej populacji Unii Europejskiej, z czego dziesiątki milionów mieszkańców tego regionu urodziło się po 1989 roku. To pokolenie przyszłych liderów i źródło potencjału politycznego, naukowego i kulturowego. Fundacja State of Poland kieruje konkurs do tego pokolenia, w którym do wygrania jest miejsce na konferencji Three Seas Generation Freedom. Konferencja odbędzie się w Warszawie na Politechnice Warszawskiej w dniu 22 września 2023 roku.

W konkursie zostanie wyłonionych 50 zwycięzców, którzy otrzymają 350 euro na podróż do Warszawy i spędzą dwa dni z najbystrzejszymi umysłami regionu. Nagrodą główną jest 4 tys. euro na wsparcie projektu. W konkursie udział mogą wziąć również uczestnicy z Polski.

Jak wziąć udział w konkursie?

Żeby uczestniczyć w konkursie, należy nagrać 2-minutowy film lub opisać oraz uzasadnić projekt dotyczący innowacji dla wolności słowa. - Powiedz nam, jakie innowacje wprowadziłbyś dla wolności słowa, ludzi i siebie? - pytają organizatorzy. Konkurs kończy się 15 lipca 2023 r. o godz. 12:00 (w południe) czasu środkowoeuropejskiego.

Jest otwarty dla młodych dorosłych w wieku od 18 do 27 lat z regionu Trójmorza, czyli jednego z 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia i Chorwacja).

W zgłoszeniu konkursowym musi być zawarty odpowiedni czynnik: musi ono dotyczyć wykonalnego projektu, który można wdrożyć w życie. Zgłoszenie tekstowe musi być napisane w języku angielskim i mieścić się w przedziale 2500-5000 znaków ze spacjami. Zgłoszenie filmowe z kolei musi mieć do 2 minut długości i również być w języku angielskim.

Regulamin konkursu w języku angielskim znajduje się na stronie organizatora.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka