Orlen wchodzi z przytupem na austriacki rynek. Nowy pomysł płockiego giganta

Redakcja Redakcja Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 82
Orlen zakupi 266 stacji paliw marki Turmöl w Austrii - poinformował dziś Daniel Obajtek. Salon24 przysłuchuje się konferencji prezesa multienergetycznego koncernu.

Orlen podpisał we wtorek umowę z austriacką firmą Doppler na sprzedaż polskiemu koncernowi 100 proc. spółki Doppler Energie - operatora 266 stacji paliw, działających w Austrii pod marką Turmöl - poinformował we wtorek Orlen. Koncern zaznaczył w komunikacie, że zamknięcie transakcji planowane jest po otrzymaniu m.in. zgód urzędów antymonopolowych na przełomie 2023 i 2024 r.  


Orlen wdraża strategię Orlenu do 2030 

Nie podano kwoty transakcji. Dzięki transakcji rozpocznie działalność na nowym rynku handlu detalicznego, co jest zgodne z planami rozwoju sieci detalicznej zapowiadanymi w strategii spółki do 2030 r. - Przejmujemy 14 proc. rynku hurtowego - mówił Daniel Obajtek o inwestycji w Austrii. - Dzisiaj podpisaliśmy umowę na przejęcie 266 stacji w Austrii, pod marką Turmöl. Jest to trzecia marka co do wielkości detalu w tym kraju - ogłosił prezes Orlenu na briefingu.  

- Robimy dziś wielki krok w ekspansji zagranicznej ORLENu – przejmiemy 266 stacji na terenie Austrii, działających pod marką Turmöl. Oznacza to, że po sfinalizowaniu transakcji, będziemy posiadać trzecią największą sieć w tym kraju z ok. 10% udziałem w rynku. Austria to szósty zagraniczny rynek detaliczny, na którym będziemy oferować paliwa, umacniając pozycję w Europie Środkowej – nasza sieć stacji paliw będzie liczyła ponad 3.400 stacji. To znakomity dzień dla polskiej gospodarki - przekazał Obajtek na Twitterze. 


   

 

Orlen kupuje stacje poza Polską 

Do tej pory Orlen posiadał stacje poza granicami Polski w Niemczech, na Litwie, na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech. Do tej listy dochodzi Austria. 

Fot. Daniel Obajtek/Salon24

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka