Kaczyński zdradził, jakie pytanie zadałby w referendum

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 97
PiS chce referendum ws. relokacji imigrantów - głosowanie miałoby zostać połączone z wyborami. Na pikniku partii rządzącej w Pułtusku reporterzy Polsat News dociekali, jak będzie brzmiało pytanie referendalne. Jarosław Kaczyński odpowiedział.

Jedno pytanie referendalne

- Jestem zwolennikiem tego, by było to jedno pytanie i odnoszące się do tego czy akceptujesz politykę rządu, która odrzuca przymusową relokację nielegalnych imigrantów - przyznał Kaczyński. - Nie mogę decydować za naszą większość parlamentarną - dodał, rozważając, czy pomysł referendum uzyska większość w Sejmie.  


- My chcemy pomagać i wtedy mówiłem nawet o bardzo wielkim programie pomocy dla krajów, z których ludzie uciekają. Polska uczestniczyłaby w nim za bardzo poważną cenę, ale nie chcemy, alby ktoś nas zmuszał do zmiany naszego modelu życia, obniżenia poziomu poczucia naszego bezpieczeństwa - tłumaczył. 

PiS w Pułtusku

W sobotę ruszyła specjalna trasa Prawa i Sprawiedliwości. Jest to wakacyjna inicjatywa, w której to politycy partii rządzącej będą spotykać się na piknikach z Polkami i Polakami. Trasę zainaugurował prezes PiS w Pułtusku.  


- Prawo i Sprawiedliwość rusza dzisiaj w Polskę z wakacyjną inicjatywą spotkań z Polkami i Polakami na piknikach. Nieco luźniejsza formuła, możliwość rozmów i dyskusji niekoniecznie w świetle kamer o oczekiwaniach naszych obywateli na przyszłość - przekazał rzecznik partii rządzącej Rafał Bochenek.  

Fot. Twitter/PiS

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka