Zdjęcie: Pixabay
Zdjęcie: Pixabay

Milion na zabytek

Redakcja Redakcja Zabytki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Fundacja Most the Most rozpoczęła nabór zgłoszeń do konkursu „Nasz Zabytek”, w którym do wygrania jest milion złotych na rewaloryzację i przystosowanie obiektu do nowych funkcji społecznych. W konkursie mogą brać udział zabytki z województw: świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Konkurs ma na celu angażować lokalną społeczność. Zobacz, jak wysłać zgłoszenie.

Fundacja Most the Most to organizacja mająca na celu wspieranie kultury, przywracanie dawnego blasku zabytkom i integrowanie społeczności. Jej fundatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Konkurs „Nasz Zabytek” to cykliczne wydarzenie, dzięki któremu odnowionych zostało sporo zabytkowych obiektów. W województwach, do których kierowana jest aktualna edycja konkursu, są to między innymi Budynek Dworski „Murowaniec” w Moskorzewie (woj. świętokrzyskie), Spichlerz w Nowym Siole (woj. podkarpackie) oraz Pałac Łubieńskich w Kolanie-Kolonii (woj. lubelskie).

Jak zgłosić zabytek?

Mieszkańcy na zgłoszenie zabytku w swojej okolicy mają czas do 21 maja 2023 r. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie fundacji. Jedynym warunkiem jest to, że obiekt musi być zabytkiem nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków oraz własnością jednostki publicznej.

Konkurs „Nasz zabytek” odbywa się w całej Polsce, jest ogłaszany sekwencyjnie w poszczególnych województwach. Dzięki temu fundacja buduje zaangażowanie społeczne na terenie kraju. Dotychczas otrzymaliśmy ponad 8,5 tys. zgłoszeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji.


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura