Ważą się losy paktu senackiego. Hołownia o kulisach rozmów

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
- W tym tygodniu, być może nawet dzisiaj, ma odbyć się spotkanie liderów opozycji - powiedział w RMF FM Szymon Hołownia, komentując lekki impas ws. rozmów koalicji do Senatu. Zdaniem lidera Trzeciej Drogi, pakt senacki zostanie dopięty na dniach.

Robert Biedroń w niedawnym wywiadzie wywołał burzę, twierdząc, że pakt senacki jest pod znakiem zapytania, a rozmowy stanęły z powodu ambicji i notowań jednego z liderów. Polityk miał na myśli prawdopodobnie Donalda Tuska po marszu 4 czerwca. Opozycja nie może dogadać się ws. konkretnych kandydatur. Nie ma też porozumienia wszystkich sił politycznych ws. wystawienia Romana Giertycha na listę senacką bez kontrkandydata.  


Obrady opozycji trwają 

- Wczoraj obradował zespół negocjacyjny, ten który pracuje pomiędzy spotkaniami liderów. Z tego, co wiem, z tego, co zdawano mi sprawę, posunięto się o kilka kolejnych okręgów. Mamy mieć w tych dniach spotkania liderów i jest szansa na to, mam nadzieję, że w najbliższych dniach pakt senacki może zostać dopięty - powiedział Szymon Hołownia, pytany o dogadywanie się opozycji w RMF FM. 

- Mamy ustalane jakieś terminy, myślę, że być może nawet dzisiaj, później są kolejne terminy zabukowane na kolejne dni - precyzował. - Wszystkim nam zależy, żeby stało się to wszystko jak najszybciej i żeby (...) to już było za nami i żebyśmy mogli skupić się na innej pracy - zapewnił szef Polski 2050. W rozmowie musiało paść pytanie o przyszłość Romana Giertycha. 


Dziambor wystartuje z listy PSL? 

- Uważam, że on powinien wystartować tak, jak chce, jako kandydat niezależny, a pakt senacki nie powinien wystawiać przeciwko niemu kontrkandydata - odparł Hołownia. Polityk odniósł się też do potencjalnej kandydatury Artura Dziambora z listy Trzeciej Drogi. - Tu będziemy rozmawiali z PSL-em. Koalicja Polska ma święte prawo poszerzać się o kogo chce, przyjmować ludzi których chce, natomiast Trzecia Droga jest naszym wspólnym projektem, w którym musimy uzgadniać pewne rzeczy, czy z czymś czujemy się dobrze, czy nie. Mi nie jest po drodze z panem Dziamborem - zaznaczył.  


Fot. Szymon Hołownia 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka