Dagestan, Rosja. Koza buja się na linii energetycznej. Screen: Nexta/Twitter
Dagestan, Rosja. Koza buja się na linii energetycznej. Screen: Nexta/Twitter

Takie rzeczy tylko w Rosji. Koza buja się na linii energetycznej

Redakcja Redakcja Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
„W Rosji zawsze największy patol”, czyli patologia – głosi znane powiedzenie. Niektóre wydarzenia i sceny stamtąd mrożą krew w żyłach, inne budzą śmiech przez łzy. Bywają sytuacje, które wydają się niemożliwe pod innymi częściami geograficznymi. Portal Nexta opublikował właśnie amatorskie nagranie z kozą w roli głównej.

Rosja. Koza buja się na linii energetycznej

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym widać bujającą się kozę. Nie byłoby w tym możne nic niezwykłego, gdyby nie to, że zwierzę huśta się na linii energetycznej w Dagestanie (południe Federacji Rosyjskiej). Zdaniem dociekliwych lokalnych mediów zwierzę miało wyskoczyć z przejeżdżającej ciężarówki. Krążące w sieci nagranie stało się hitem. Najważniejsze jednak, że kozie nic się nie stało.

Niezależny białoruski portal Nexta opublikował nagranie z kozą wiszącą na linii energetycznej. 18-sekundowy film sprawia wrażenie czystej groteski. Ale życie pisze najlepsze scenariusze. Okazuje się, że zwierzęta były transportowane ciężarówką, uwiecznioną na filmie. 


Koza miała dość

W pewnym momencie rozzłoszczone czymś albo pełne energii zwierzę wyskoczyło z pojazdu. Na szczęście lub nieszczęście dla siebie, koza zaczepiła rogami o linię energetyczną. I zaczęła się huśtać na drutach podłączonych do prądu.

Ostatecznie jednak kozę bezpiecznie zdjęto. Nic jej się nie stało. 


Gdzie leży Dagestan

Dagestan leży nad Morzem Kaspijskim. Republikę zamieszkuje około trzech milionów mieszkańców. Region graniczy z Republiką Kałmucji na północy, Krajem Stawropolskim na północnym zachodzie, Czeczenią i Gruzją na zachodzie oraz Azerbejdżanem na południu.

KW

Dagestan, Rosja. Koza buja się na linii energetycznej. Screen: Nexta/Twitter

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości