Wyjątkowa akcja z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Wyrusz szlakiem bohaterów

Redakcja Redakcja Powstanie Warszawskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Wszyscy mieszkańcy i turyści w Warszawie mogą zwiedzić ważne punkty z historii Powstania Warszawskiego. KGHM uruchomił w tym celu specjalny autobus, aby upamiętnić 1 sierpnia 1944 rok w stolicy.

„KGHM, lider polskiej gospodarki prowadzi swoją działalność w poszanowaniu tradycji i historii, odwołując się do doświadczeń przeszłych pokoleń. Uczestnicy Powstania Warszawskiego - kobiety i mężczyźni, młodzież i dzieci, dali nam wszystkim lekcję niezwykłej odwagi i ofiary dla kraju. Naszym zaangażowaniem w obchody uczcimy ich pamięć” - powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. 


Podróż w przeszłość 

KGHM, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprasza mieszkańców Warszawy do podróży w przeszłość specjalnym piętrowym autobusem. Autokar odwiedzi najważniejsze punkty na powstańczej mapie. Pasażerowie będą mogli poznać historię Powstania Warszawskiego oraz miejsca bohaterskich walk. Co ważne, przejazd autobusem będzie całkowicie bezpłatny. Na trasie zaplanowanych jest osiem punktów, m.in. Pomnik Małego Powstańca, budynek słynnej PAST-y czy twierdza św. Kingi - łącznie 20 km drogi. 


Przystanki w Warszawie

Start na przystanku autobusowym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Pomnika Powstania Warszawskiego przy Pl. Krasińskich, a koniec trasy przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo w wybranych godzinach odbędą się przejazdy z bohaterami tamtych dni. Patronem Honorowym tegorocznej trasy szlakiem Powstania Warszawskiego jest Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Poniedziałek 31 lipca - odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00

• 12:00 - Jakub Nowakowski - pseudonim „Tomek”

• 14:00 - Jakub Nowakowski - pseudonim „Tomek”

Wtorek 1 sierpnia - odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00

• 12:00 - Jan Antoni Witkowski - pseudonim „Jaś”

• 14:00 - Jakub Nowakowski - pseudonim „Tomek”

• 19:00 - Jakub Nowakowski - pseudonim „Tomek”

KGHM obok realizacji istotnych celów biznesowych, czuje odpowiedzialność za wspieranie polskiej tradycji i historii. Angażuje się w obchody ogólnopolskich uroczystości oraz regionalnych wydarzeń związanych z dziejami Zagłębia Miedziowego. 

 


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura