Wiktoria z Sosnowca była w niebezpieczeństwie. Wyszły na jaw kulisy jej zaginięcia

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo ws. uprowadzenia odnalezionej już 11-latki z Sosnowca i pozbawienia jej wolności. Jak się okazuje, mężczyzna, w towarzystwie którego znaleziono Wiktorię, był w przeszłości karany za przestępstwa seksualne. Dziewczynka przechodzi badania w szpitalu.

Wiktoria uciekła z mężczyzną poznanym przez internet

Poszukiwana od sobotniego wieczora 11-letnia Wiktoria z Sosnowca, wobec której w niedzielę po południu policja wszczęła procedurę Child Alert, została odnaleziona w poniedziałek rano. Policja potwierdziła, że dziewczynka nie ma obrażeń, jednak zastrzegła, że ze względu na jej dobro nie informuje o okolicznościach odnalezienia.


Z pierwszych ustaleń śledczych wynika, że Wiktoria sama opuściła dom i udała się na stację kolejową. Tam miał na nią czekać 39-letni mężczyzna z Koszalina, którego dziewczynka poznała przez internet. Oboje pojechali pociągiem na Pomorze. Jak ustaliła Interia, w źródłach związanych ze śledztwem, mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa seksualne.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 11-letnia Wiktoria nie została przez mężczyznę skrzywdzona, ale to mają potwierdzić jeszcze dokładne badania. Dziewczynka przebywa w szpitalu. Z rodzicami rozmawiała przez telefon. - Córka jest w szoku - powiedziała matka dziewczynki w rozmowie z "Faktem". Rodzice jadą na drugi koniec Polski ją odebrać.

Wszczęto śledztwo ws. uprowadzenia małoletniej

W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu prok. Waldemar Łubniewski poinformował, że jeszcze w niedzielę zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie, zanim wydano Child Alert. „Wszczęliśmy śledztwo w sprawie uprowadzenia małoletniej z okolic miejsca zamieszkania oraz pozbawienia jej wolności” – wskazał.

- Już od początku, gdy otrzymaliśmy informację, że dziecko zaginęło, prokuratorzy z tutejszej prokuratury - wspólnie z policją - podejmowali czynności zmierzające do jego odnalezienia. Czynności procesowe są prowadzone od wczoraj. Przesłuchiwaliśmy świadków, zabezpieczaliśmy monitoringi z wielu miejsc na terenie miasta, gdzie podejrzewaliśmy, że to dziecko mogło przebywać i sprawdzaliśmy nagrania – zrelacjonował.

- Podejmujemy też na bieżąco wiele innych czynności, ale ze względu na charakter tej sprawy nie możemy o tym informować opinii publicznej – zastrzegł prok. Łubniewski. - Śledztwo trwa. Przewidujemy w nim jeszcze bardzo dużo czynności – zasygnalizował.

Za dziewczynką policja wydała Child Alert

W niedzielę policja wydała Child Alert w sprawie poszukiwań zaginionej od sobotniego wieczora Wiktorii z Sosnowca, która wyszła wieczorem z domu wyrzucić śmieci i nie wróciła. 11-latka nie kontaktowała się z rodziną a jej telefon był nieaktywny. Dziewczynki szukała cała Polska, poszukiwania zostały zakończone sukcesem. Child Alert został odwołany w poniedziałek rano.

ja

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj43 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo