Ostry przekaz Morawieckiego. "Wyślij Tuska tam, skąd przyjechał"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 103
Mateusz Morawiecki kolejny raz skierował swą uwagę w stronę Donalda Tuska. Premier zarzucił liderowi PO, że "podpala Polskę". Zaapelował też do wyborców, by wysłali go "tam, skąd przyjechał".

Morawiecki kontra Tusk

- Kojarzycie tego faceta? Przy każdej tragedii, jaka się zdarza w Polsce, wyskakuje nagle ze swojego Tik Toka i manipuluje, kłamie jak pospolity oszust. Zawsze zrzuca winę na kogoś innego, gdy tak naprawdę winni są jego ludzie - jak ostatnio w województwie lubuskim - mówi Mateusz Morawiecki. W filmiku pokazuje wypowiedzi Donalda Tuska na temat nielegalnych składowisk śmieci w Polsce - winą za ich podpalenia obarczył rząd PiS. Lider PO opowiadał też, że "tysiące migrantów" przekraczało granicę Białorusi z Polską, gdzie wybudowany jest mur. Podkreślone jest często wypowiadana fraza przez Tuska: "PiS".

Poprzednio Morawiecki w klipie zarzucał Tuskowi, że "rozbroił polską armię". Pisaliśmy o tym tutaj


"Nie daj się nabrać partii oszustów" 

- Nie zna się na niczym, ale chce wszystkich pouczać, przed niczym się nie cofnie, żeby oszukać ludzi. Jest coraz bardziej agresywny, bo zostało mu mało czasu. Za niedługo wybory i dla zagranicznych grup interesów to ostatnia okazja, żeby odsunąć od władzy niezależny rząd i zastąpić go Tuskiem - wspomina Morawiecki, dodając, że narracja Tuska to "chaos i nienawiść". 

- On zrealizuje ich interesy. Nie daj się nabrać partii oszustów, wyślij Tuska tam, skąd przyjechał - zakończył premier. 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka