Lekarz, którego dane ujawnił Niedzielski. Teraz domaga się astronomicznej kwoty

Redakcja Redakcja Służba zdrowia Obserwuj temat Obserwuj notkę 102
Andrzej Niedzielski ma zapłacić 100 tys. złotych na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu i przeprosić lekarza za ujawnienie danych, dotyczących recepty - wynika z pisma przedsądowego. Zamieścił je skonfliktowany z resortem Piotr Pisula, którego opowieść o problemach z wystawianiem recept dla pacjentów wybrzmiała w "Faktach" TVN.

Pismo lekarza do ministra zdrowia

Lekarz Piotr Pisula, członek Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, żalił się niedawno w "Faktach" TVN, że nie może wystawiać recepty dla pacjentów, co jest winą nowych przepisów, wdrożonych przez Ministerstwo Zdrowia. Adam Niedzielski w odpowiedzi ujawnił na Twitterze (portal X), że lekarz na siebie wystawił receptę i ujawnił jej szczegóły. Naczelna Rada Lekarska i wielu dziennikarzy domaga się dymisji ministra

Teraz Pisula pokazał pismo przedsądowe. Domaga się w nim od Niedzielskiego przeprosin na portalu X za "naruszenie dóbr osobistych" w dniu 5 sierpnia 2023 r. Ponadto, żąda wpłaty 100 tys. złotych na poznańskie hospicjum. Na spełnienie tych warunków minister otrzymał 48 godzin począwszy od dziś. W innym wypadku, Pisula skieruje sprawę do sądu. 

  


Niedzielski ujawnił szczegóły recepty 

Poszło o ten wpis Niedzielskiego z soboty 5 sierpnia. "Lekarz Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu, wczoraj w @FaktyTVN "żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty". Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś?" - pytał minister zdrowia. 

Później Niedzielski w oświadczeniu tłumaczył, że upublicznienie informacji o wystawieniu recepty przez lekarza zatrudnionego w szpitalu miejskim w Poznaniu, miało na celu - z jednej strony - obronę dobrego imienia resortu, ale przede wszystkim obronę interesów pacjenta.  


Fot. Adam Niedzielski, minister zdrowia/KRPM 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo