Będzie więcej pytań referendalnych. Nowe ustalenia

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 132
Referendum odbędzie się wraz z wyborami do Sejmu i Senatu, a pytań będzie cztery. Według Polsat News, PiS zapyta Polaków nie tylko o stosunek do relokacji imigrantów, ale też o kwestie rolnictwa i wiek emerytalny.

O te kwestie chce zapytać PiS

- Na stole leżą propozycje konkretnych pytań: oprócz sprawy imigrantów chcemy zapytać o kwestie wieku emerytalnego, rozważamy też konkretne pytania skierowane bezpośrednio do rolników - powiedział Polsatowi News jeden z ważnych polityków Zjednoczonej Prawicy. 

Pytania referendalne będą przedmiotem obrad Sejmu w dniach 16-17 sierpnia. Najważniejsi politycy obozu rządzącego naradzą się pod koniec tygodnia, jakie pytania zadać w referendum. PiS rozważa np. zapytać o federalizację Unii Europejskiej czy przyszłość polskich lasów.  


Kaczyński optował za jednym pytaniem

- Jestem zwolennikiem tego, by było to jedno pytanie i odnoszące się do tego czy akceptujesz politykę rządu, która odrzuca przymusową relokację nielegalnych imigrantów - mówił na początku lipca w rozmowie z mediami Jarosław Kaczyński

- My chcemy pomagać i wtedy mówiłem nawet o bardzo wielkim programie pomocy dla krajów, z których ludzie uciekają. Polska uczestniczyłaby w nim za bardzo poważną cenę, ale nie chcemy, alby ktoś nas zmuszał do zmiany naszego modelu życia, obniżenia poziomu poczucia naszego bezpieczeństwa - dodawał prezes PiS w wywiadzie. 


Fot. Flickr 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj132 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka