źródło: Facebook
źródło: Facebook

Pułkownik Adam Mazguła nie wystartuje z list KO. Jest rozżalony

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Były członek PZPR i żołnierz Ludowego Wojska Polskiego Adam Mazguła nie wystartuje w wyborach parlamentarnych. Uczestnik wielu manifestacji ulicznych KOD poinformował, że nie ma dla niego miejsca na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej.

Pułkownik Mazguła nie wystartuje

Pułkownik przekazał informację o nieubieganiu się o mandat posła na Twitterze. Dołączył wymowne zdjęcie, na którym pozuje z Donaldem Tuskiem. Sylwetka sympatyka KOD została przekreślona czerwonym X-em. 

- Władze KO nie znalazły dla mnie miejsca na liście. Widać są na Opolszczyźnie bardziej aktywni, merytoryczni, narażający się na represje, ale walczący 8 lat na ulicach i w sieci z PiS. A może nie chodzi o walkę? Powodzenia Wodzu! - napisał w mediach społecznościowych Mazguła.

Kim jest pułkownik Mazguła?  

O Adamie Mazgule zrobiło się głośno po protestach Komitetu Obrony Demokracji, w których brał czynny udział. Szybko wyszło na jaw, że były podpułkownik, który brał udział m.in. w misjach wojskowych w Iraku, był w przeszłości członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Bronił m.in. funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa i służb mundurowych, którym odebrano emerytury na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej. O Mazgule było głośno w mediach, gdy napisał, że PRL traktowała opozycjonistów w stanie wojennym z kulturą. 

W jego życiorysie na Wikipedii czytamy, że w trakcie rządów Prawa i Sprawiedliwości "wspólnie z grupą obywateli zorganizował w Nysie 123 wiece i protesty w obronie niezależności sądów, obrony Konstytucji, przeciwko ruinie edukacji i wsparcia przynależności Polski do Unii Europejskiej". 


Redakcja

Źródło zdjęcia: Pułkownik Adam Mazguła fot. Facebook.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka