Marcin Bosacki wystartuje w wyborach? Chodzi o sytuację rodzinną

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Senator Marcin Bosacki to kandydat opozycji w wyborach do Sejmu. Tak wynikało z jego niedawnej wypowiedzi. Stwierdził, że wolałby startować do niższej izby parlamentu. Ale teraz na wierzch wypłynęła kontrowersyjna historia rodzinna polityka. Czy to zagrozi jego pozycji? Politycy PO nabierają wody w usta.

Bosacki rozstał się z żoną? W mediach huczy od plotek

Małżeństwo senatora i znanej dziennikarki Katarzyny Bosackiej miało zakończyć się w nieprzyjemny sposób. Plejada poinformowała, że polityk miał wyprowadzić się ze swojego domu do innej kobiety. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że para żyła ze sobą 26 lat i doczekała się czwórki dzieci. Serwis plotkarski powołuje się na swojego informatora, który pragnie zachować anonimowość.

- Marcin wyprowadził się miesiąc temu. Miał oznajmić Kasi, że opuszcza rodzinę dla innej kobiety - przekazał portal.

Sam zainteresowany nie chce komentować swojej sytuacji osobistej. Opisywaliśmy kłopoty Bosackiego szerzej w tym artykule:

Politycy PO nie chcą komentować sytuacji rodzinnej Bosackiego

O sprawie pisze "Super Express", który o pozycję senatora w partii pytał m.in. Borysa Budkę. - To sprawa, którą muszą rozwiązać między sobą małżonkowie. Kształt list Koalicji Obywatelskiej poznamy w przyszłym tygodniu - przekazał były szef PO Borys Budka w rozmowie z tabloidem.

Obecny senator z Poznania może mieć duży problem z uzyskaniem pierwszego miejsca na liście KO w Poznaniu. Chęć startowania na liście KO z tego okręgu wyraził również lider Nowoczesnej Adam Szłapka.

- Nie jestem księdzem i nie będę się dołączał do legionu moralistów, którzy przy pierwszej lepszej okazji zaczynają atakować, nie mając wiedzy - stwierdził na antenie Polsat News Bartłomiej Sienkiewicz. Dodał, że odpowiedź na pytanie o Bosackiego wymagałaby od niego "wchodzenia w osobiste życie dorosłych ludzi" i "wolałby tego uniknąć".

W sprawie ewentualnego startu Bosackiego w wyborach z pierwszego miejsca polityk nabrał jednak wody w usta. - Ja sam jestem w procesie wybierania i z tej racji osobiście, a także formalnie jestem wykluczony z rozmów - podkreślił Sienkiewicz.

Polityk KO nieoficjalnie: Skandal nie pomoże Bosackiemu

Według nieoficjalnych ustaleń "Super Expressu" polityk jednak stracił szansę na "jedynkę" w Poznaniu.

- Ta cała historia nie ułatwi mu walki o dobre miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej. Przecież za chwilę mogą pojawić się kolejne informacje, które będą obciążały Bosackiego - powiedział anonimowo informator gazety z kręgu największej partii opozycyjnej.

Tabloid dodaje, że Bosacki jest przymierzany do wystawienia go dopiera na 3. miejscu poznańskiej listy.

MB

Źródło zdjęcia: Senator Marcin Bosacki. Fot. Facebook.comKomentarze

Inne tematy w dziale Polityka