Mateusz Morawiecki i Donald Tusk. Fot. Flickr/premierrp / PAP/Paweł Supernak
Mateusz Morawiecki i Donald Tusk. Fot. Flickr/premierrp / PAP/Paweł Supernak

Premier Morawiecki nie ma wątpliwości. Gdy Tusk wróci do władzy, znów to zrobi

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
Premier Mateusz Morawiecki mocno krytykuje rządy Platformy Obywatelskiej. W najnowszym nagraniu w mediach społecznościowych szef polskiego rządu przypomniał o „zasługach” lidera PO i byłego premiera Donalda Tuska dla polskiej gospodarki narodowej.

Morawiecki: Ekipa Donalda Tuska wyprzedawała dobra narodowe

Ekipa Donalda Tuska wyprzedawała dobra narodowe. Aktywa prawie 1 tys. spółek wyprzedała za około 57 mld zł - powiedział premier w nagraniu na Twitterze. Jego zdaniem, po powrocie do władzy Donald Tusk zacznie wyprzedawać polskie firmy „na potęgę”.

Szef rządu opublikował w piątek wieczorem na Twitterze krótkie nagranie zawierające m.in. wykres podpisany: „Przychody z prywatyzacji w latach 2008-2015”.

Zgodnie z tym wykresem w 2008 r. przychody te wyniosły 2,4 mld zł. W 2009 r. było to 5 mld zł, w 2010 r - 22, 4 mld zł, w 2011r - 13,2 mld zł, w 2012 r. - 9,3 mld zł, w 2013 r. 4,5 mld zł, w 2014 r. 1 mld zł, a w 2015 r. - 0,04 mld zł.


Premier: Ekipa Tuska przejadła pieniądze z prywatyzacji

„Tak ekipa Tuska wyprzedawała dobra narodowe. Aktywa prawie 1 tys. spółek wyprzedała za około 57 mld zł. Co zrobili za te pieniądze? Przejedli je, bo nie potrafią rządzić. I jeszcze zabrali nasz pieniądze z OFE, podnieśli podatek VAT” - mówił Morawiecki.

Według niego, rząd PiS zatrzymał tamten proceder i go odwrócił. „Odkupiliśmy Bank PKO S.A., odkupiliśmy Polskie Koleje Linowe, PKP Energetyka, Bank Przemysłowo-Handlowy, Stocznię Gdańska i wiele, wiele innych” - dodał.


Spółki, na które państwo ma wpływ, podczas kryzysów pomagały Polakom

Morawiecki powiedział, że spółki, na które państwo ma wpływ, podczas kryzysów pomagały Polakom. „Sami to widzieliście. Np. w kryzysie Covid-19, w kryzysie na rynkach węgla i gazu wywołanych przez Rosję. Mogliśmy wtedy pomagać Polakom również dlatego, że przejęliśmy kontrolę nad kluczowymi firmami. Jak wróci Tusk, to znowu zacznie sprzedawać na potęgę, bo nic innego nie potrafi. A co będą mieli z tego Polacy?” - retorycznie zapytał na koniec premier Morawiecki.


KW

Mateusz Morawiecki i Donald Tusk. Fot. Flickr/premierrp / PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj62 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka