Morawiecki dostał prezent od PO. Premier kpi z Tuska

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 84
Mateusz Morawiecki wykorzystał wpadkę posłanki Kingi Gajewskiej, która kilka dni temu witała Donalda Tuska w Legionowie. Szef rządu wykorzystał w nagraniu jej słowa, że lider PO "wieje idealnie".

Tusk jest jak "huragan"

- Ludzie są jak wiatr. Jedni przelatują przez życie i nic po nich nie zostaje. Drudzy dmą jak wichry, jak huragan, co te drzewa powala! Ale są tacy, co wieją w sam raz. Tak, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. Po tych ludziach zostanie piękno naszego świata. A my 15 października będziemy zbierali te owoce. Przed nami też ten, który wieje idealnie - Donald Tusk! - zapowiedziała lidera Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska podczas spotkania z wyborcami w Legionowie. 

To wystąpienie wykorzystał z kolei w kampanii wyborczej Mateusz Morawiecki. - Rzeczywiście, Tusk wieje i zwiewa idealnie tak, jak zwiał z Polski do Brukseli, chociaż mówił, że nigdy tego nie zrobi - komentował. Premier zacytował też nagrania archiwalne z Tuskiem w roli głównej, gdzie zaręczał, że nie wybiera się do Brukseli. Ostatecznie w 2014 roku objął funkcję szefa Rady Europejskiej. 

 


Gajewska o Morawieckim: błaznuje

Okazało się, że kpiny szefa rządu nie zostały pozostawione bez odpowiedzi. Kinga Gajewska udostępniła klip Morawieckiego i skomentowała: - Jak Pan wieje to przez ten huragan znikają hektary lasów. Zajmij się Pan robotą, a nie błaznowaniem.  


GW Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka