Poznaliśmy pierwsze pytanie w referendum. Będziecie zaskoczeni

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 333
Jarosław Kaczyński w najnowszym spocie PiS ujawnił treść pytania referendalnego, które partia rządząca chce zadać Polakom przy okazji wyborów. Nie dotyczy ono imigrantów.

Pierwsze pytanie w referendum

"Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?" - takie pytanie dostaniemy w referendum, o ile ono dojdzie do skutku. - Dla nas decydujący jest zawsze głos zwykłych Polaków. Głos obcych polityków, w tym niemieckich, nie ma żadnego znaczenia - przekonuje w klipie PiS Jarosław Kaczyński. 

- W sprawach kluczowych sprawach chcemy się zwrócić do państwa bezpośrednio w referendum - powiedział. Zdaniem Kaczyńskiego, Niemcy mają plan, by "osadzić Donalda Tuska w Polsce" w celu masowej wyprzedaży majątku państwowego. PiS cytuje przy tej okazji ekonomistę Bogusława Grabowskiego, który twierdził, że trzeba sprywatyzować Orlen i inne kluczowe spółki skarbu państwa.  


- Nie ma na to naszej zgody - mówi na nagraniu szef partii rządzącej. W ostatnich dniach informowaliśmy, że pytań referendalnych ma być więcej, niż tylko to zapowiadane przez Kaczyńskiego kilka tygodni temu o relokację imigrantów. PiS prawdopodobnie zapyta ponadto o wiek emerytalny, lasy państwowe i kwestię rolnictwa. Łącznie ma być ich cztery. 

Kaczyński w filmiku PiS


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka