Skorumpowany sędzia na klipie, który otwierał ceremonię losowania I rundy Fortuna Pucharu Polski.
Skorumpowany sędzia na klipie, który otwierał ceremonię losowania I rundy Fortuna Pucharu Polski.

Znów afera z PZPN. Ten sędzia nie powinien się tam znaleźć

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
PZPN nie daje o sobie zapomnieć kibicom polskiej piłki nożnej. Seria licznych wizerunkowych wpadek najwyraźniej jeszcze się nie skończyła. Na ceremonię losowania I rundy Fortuna Pucharu Polski przygotowano klip, na którym znalazł się sędzia wyrzucony ze struktur piłkarskich z powodu korupcji. Uroczystość była transmitowana było na żywo na kanale YouTube PZPN. Polski Związek Piłki Nożnej już się odniósł do sprawy. Ale negatywnych komentarzy wciąż przybywa.

Skorumpowany sędzia na oficjalnym klipie na stronie PZPN 

Na początku ceremonii losowania I rundy Fortuna Pucharu Polski PZPN zaprezentował klip, na którym kibice zobaczyli... Antoniego Fijarczyka. To sędzia wyrzucony ze struktur piłkarskich za udział w aferze korupcyjnej.

Po kilkunastu minutach felerne nagranie zostało usunięte z YouTube. Ale w sieci nie brak zdjęć z wykasowanego materiału.

Przypomnijmy sprawę skorumpowanego sędziego. W maju 2005 roku, podczas policyjnej prowokacji, Antoni Fijarczyk przyjął 100 tysiąc złotych łapówki za „ustawienie” dwóch meczów od Piotra Dziurowicza. Ówczesny prezes GKS-u Katowice współpracował z policją ws. afery korupcyjnej.

Fijarczyk ukrył pieniądze w kole zapasowym samochodu po czym został zatrzymany przez funkcjonariuszy.


Ex-sędzia Fijarczyk, czyli "miałem pomroczność jasną"

Antoni Fijarczyk po jednym z meczów, w którym jako sędzia nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych, na pytanie dziennikarzy o przyczynę tego stanu rzeczy odpowiedział: „Miałem pomroczność jasną” - napisał były reprezentant Polski Cezary Kucharski.


Skomentujmy, że najwyraźniej PZPN udzielił się w tej sytuacji stan byłego sędziego Fijarczyka.

Na widok Fijarczyka w klipie PZPN zarówno dziennikarze, kibice sportowi, jak i wiele innych osób zawrzało z oburzenia.

„Są konsekwentni. Budowanie spójnego wizerunku” - zakpił dziennikarz Canal Plus Tomasz Ćwiąkała.


Tomasz Kozłowski: Wszystkich Państwa przepraszam

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych Tomasz Kozłowski, nowy dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN. „Wszystkich Państwa przepraszam. Żaden człowiek skazany za korupcję w sporcie nie powinien był znaleźć się w tym klipie. Koniec, kropka” - napisał.

PZPN i polska piłka nożna. Afera goni aferę

Przypomnijmy niedawną aferę po haniebnie przegranym meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej z Mołdawią. W samolocie PZPN i na trybunach meczu Polski z Mołdawią znalazł się skazany za korupcję były działacz piłkarski Mirosław Stasiak. Zaproszony miał otrzymać bilet z puli przyznanej firmie ubezpieczeniowej.


Ponadto w czasie powrotu z Kiszyniowa piłkarze mieli być zniesmaczeni zachowaniem niektórych gości zaproszonych przez PZPN. Pijanych i zaczepiających naszych kadrowiczów.

— Jedni już na lotnisku opieprzali zawodników za brak walki, mieli o to pretensje. Inni reagowali z większą wyrozumiałością, śpiewając zawodnikom w autobusie dowożącym do samolotu: "nic się nie stało" — relacjonował świadek. Wielu zaproszonych na pokład gości miało być bardzo pijanych.

Do jednego z piłkarzy przysiadła się fanka futbolu. Kobieta była w wesołym nastroju. Rzuciła w jego kierunku kilka pocieszających słów, a na koniec poprosiła o zdjęcie.

— Nie dość, że piłkarze byli wkur****i po porażce, to jeszcze czuli się jak miś na Krupówkach — opisywał jeden ze świadków.

KW

Źródło zdjęcia: Skorumpowany sędzia na klipie, który otwierał ceremonię losowania I rundy Fortuna Pucharu Polski.

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport