Michał Kołodziejczak i Adam Bodnar startują wspólnie z KO, fot. Twitter
Michał Kołodziejczak i Adam Bodnar startują wspólnie z KO, fot. Twitter

Tego nikt się nie spodziewał. Tusk zszokował kandydatem na listach PO

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 147
Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii, wystartuje z listy KO do parlamentu. Został zaprezentowany przez Donalda Tuska razem z byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. Kołodziejczak ma startować z Konina.

Tusk prezentuje kandydatów KO

Podczas przemówienia po posiedzeniu Rady Krajowej PO lider tej formacji Donald Tusk poinformował o decyzjach partii dotyczących list wyborczych. - Połączyli swoje siły w jednym celu - mówił Donald Tusk na prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu.

Prawdziwą bombą jest ogłoszenie Michała Kołodziejczaka na liście największej partii opozycyjnej. - Musimy wygrać te wybory. Szukamy zwycięstwa dla Polski, nie dla partii politycznej - ogłosił Tusk.  

 

- Chciałbym z wielką satysfakcją poprosić na scenę tych, którzy uznali te same priorytety za własne i z którymi pójdziemy na ten bardzo poważny bój o przyszłość Polski. Podjęliśmy decyzję o starcie w tej kampanii na listach wspólnie z innymi środowiskami. Poproszę na scenę Michała Kołodziejczaka z Agrounii. Mam wyjątkową satysfakcję, że tacy ludzie o różnych rodowodach, o różnej drodze życia i nie wahaliśmy się ani chwili - przedstawił nowe wzmocnienie na liście KO były premier.  


Kołodziejczak chce odbić wieś 

- To jest stan wyższej konieczności. Zrobimy wszystko, by odbić wieś PiS-owi - zapowiedział Kołodziejczak. 

- Zaczyna się nowa, nieszablonowa akcja, bo w Polsce trzeba zmian, zbyt dużo spraw w Polsce jest do zrobienia. Polska będzie silna i suwerenna jedynie siłą i suwerennością wszystkich swoich obywateli, wszystkich wolnych Polaków. AGROunia pozostaje AGROunią - napisał Michał Kołodziejczak. 

 


Fot. Donald Tusk prezentuje Michała Kołodziejczaka/Twitter

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka