Kołodziejczak idzie z Tuskiem. Duda zaskoczył poetyckim komentarzem

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
Michał Kołodziejczak nieoczekiwanie wzmocni listę KO do Sejmu. Dziś zaprezentował go Donald Tusk. Lider AgroUnii budzi ogromne kontrowersje. Prezydent Andrzej Duda postanowił zacytować balladę Adama Mickiewicza pt. Pani Twardowska.

Kołodziejczak na pokładzie KO

- Chciałbym z wielką satysfakcją poprosić na scenę tych, którzy uznali te same priorytety za własne i z którymi pójdziemy na ten bardzo poważny bój o przyszłość Polski. Podjęliśmy decyzję o starcie w tej kampanii na listach wspólnie z innymi środowiskami. Poproszę na scenę Michała Kołodziejczaka z Agrounii. Mam wyjątkową satysfakcję, że tacy ludzie o różnych rodowodach, o różnej drodze życia - ogłosił dziś Donald Tusk. Kołodziejczak wystąpił na scenie obok byłego RPO Adama Bodnara. Niektórzy politycy PO, obserwujący konferencję w pierwszych rzędach, byli wyraźnie zaskoczeni takim obrotem spraw. Kandydatura Kołodziejczaka była trzymana w tajemnicy przez lidera PO.  


Prezydent cytuje "Panią Twardowską" 

- Przeczytałem dzisiejsze poranne wiadomości medialne i tak mi się nasunęło z Mickiewicza:

„Na patrona z trybunału,

Co milczkiem wypróżniał rondel,

Zadzwonił kieską pomału,

Z patrona robi się kondel.”

Miłego dnia - napisał prześmiewczo prezydent Andrzej Duda, ewidentnie komentując transfer Kołodziejczaka do Koalicji Obywatelskiej. 

- Zdradziliście Polską Wieś. Teraz na listach macie sympatyka Putina. Komu służycie? - pytał premier Mateusz Morawiecki. 

- Wspaniały kandydat, panie Tusk - skomentowała europosłanka Beata Szydło. 

  


Komentarze publicystów

- Dla fanbojów Donalda Tuska przypominanie, że Michał Kołodziejczak wspierał Bąkiewicza i uważał Tuska za tego, który cofnął Polskę o kilka wieków w rozwoju, to dowód na kolaborację z kaczystowskim reżimem. Teraz Kołodziejczak jest nasz friend. Zaraz będą bronić Bąkiewicza - zastanawia się Patryk Słowik z wp.pl. 

- Kołodziejczak, wchodząc na listę KO, traci całkowicie wiarygodność jako antysystemowiec, a takiego próbował grać. Cóż, jego wybór. Jeśli wejdzie, to długiej kariery w klubie też mu nie wróżę - prognozuje publicysta Łukasz Warzecha. 

 

- Kołodziejczak na listach PO - to jest gamechanger, którego nikt się nie spodziewał. Tusk chociaż na chwilę zagania PiS do narożnika - kpi Michał Madajczak z gazety.pl. 

 


"Polska w naszych sercach"

Ugrupowanie Donalda Tuska nie przejmuje się krytyką zaprezentowanego kandydata w sieci. - Kołodziejczak, Bodnar, Wołoszański- poszerzamy nasze środowisko i razem idziemy po zwycięstwo! Łączy nas #PolskaWNaszychSercach - podkreśliła posłanka Kinga Gajewska z KO. 

 

Fot. Donald Tusk i Michał Kołodziejczak/PAP

GWKomentarze

Inne tematy w dziale Polityka