Czar szybko prysł. Fatalny sondaż dla Kołodziejczaka i KO

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
Transfer Michała Kołodziejczaka do Koalicji Obywatelskiej w elektoracie wiejskim nie zrobił dobrego wrażenia. Z sondażu pracowni IBRiS dla Radia Zet dowiadujemy się, że aż 76 proc. wyborców w tej grupie nie wierzy, że lider AgroUnii wzmocni formację Donalda Tuska.

Na wsi nie wierzą w Kołodziejczaka 

Aż 76 proc. mieszkańców wsi nie wierzy, że start lidera Agrounii z list KO pomoże w odbiciu poparcia w rejonach wiejskich z rąk PiS. 14 proc. z nich jest zdania, że Michał Kołodziejczak może odegrać tu znaczącą rolę. 58 proc. mieszkańców dużych miast uważa, że stanowi on zagrożenie - to wyniki najnowszego sondażu pracowni IBRiS dla Radia Zet. Precyzyjne odpowiedzi na temat, czy start wyborczy 34-latka pomoże odbić wieś przez KO, prezentują się tak: 

Jeśli chodzi o respondentów, mieszkających na wsi, to: 

  • zdecydowanie tak: 7,7 proc.;
  • raczej tak: 16,1 proc.;
  • raczej nie: 35 proc.;
  • zdecydowanie nie: 25,9 proc.;
  • nie wiem/trudno powiedzieć: 15,3 proc.  

"Za mało go znam" 

- Rolnicy chcieliby zmiany. Musimy ich mocniej przekonać. Uważam, że ten wynik się poprawi - komentowała najnowsze rezultaty Małgorzata Kidawa-Błońska z PO na antenie Radia Zet. Jak dodała, 14 proc. poparcia dla KO w okręgach wiejskich byłoby bardzo dobrym wynikiem dla partii Donalda Tuska. Czy Kołodziejczak obejmie tekę ministra rolnictwa, jeśli opozycja wygra wybory? 


- Za mało go znam, ale skład rządu, który mam nadzieję będziemy mogli przedstawić, to na pewno będą osoby kompetentne, merytoryczne, umiejące działać w zespole - stwierdziła Kidawa-Błońska. 

Fot. Michał Kołodziejczak/PAP

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka