źródło: Facebook
źródło: Facebook

Afera o pocałunek. Prokuratura wkracza do akcji, matka strajkuje w kościele

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Czarne chmury zbierają się nad prezydentem hiszpańskiej piłki nożnej Luisem Rubialesem. Działacz pocałował jedną z zawodniczek bez jej zgody. Jak donoszą hiszpańskie media, prokuratura wszczęła postępowanie wobec prezesa RFEF pod kątem napastowania seksualnego. Jego matka rozpoczęła strajk głodowy w kościele.

Afera w hiszpańskiej piłce. Pocałował piłkarkę w usta

Po finale mundialu w Sydney (niedziela 20.08), w którym Hiszpania pokonała 1:0 Anglię, zdobywając po raz pierwszy złoty medal, w trakcie ceremonii dekoracyjnej Luis Rubiales, wręczając piłkarkom medale, pocałował w usta zawodniczkę Jenni Hermoso. W wideo umieszczonym w mediach społecznościowych Hermoso przyznała koleżankom w szatni, że gest prezesa "jej się nie spodobał".

Zawodniczka wydała oświadczenie, w którym skrytykowano zachowanie Rubialesa, a także jej agencja menedżerska zaapelowała do FIFA, aby federacja zajęła się sprawą. Działacz odmówił jednak rezygnacji z piastowanej funkcji.

"Komisja Dyscyplinarna FIFA poinformowała Luisa Rubialesa, prezesa Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, że wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec niego, bazując na wydarzeniach, które miały miejsce w finale mistrzostw świata kobiet. Mogło dojść do naruszenia artykułu 13. i paragrafów 1. i 2. Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA" – napisano. Artykuł 13. odnosi się do "obraźliwego zachowania" wobec zawodników i sędziów, w szczególności "naruszenia podstawowych zasad przyzwoitego zachowania" oraz "zachowania w sposób, które odbija się negatywną reputacją dla sportu". FIFA zawiesiła Rubialesa w wykonywaniu przez niego obowiązków.

Więcej pisaliśmy o tej sprawie tutaj:

Matka działacza ogłosiła strajk głodowy

Angeles Bejar, matka zawieszonego prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej (RFEF) Luisa Rubialesa, rozpoczęła strajk głodowy w kościele w rodzinnym mieście Motril, na południu kraju. Protest służy wymuszeniu na władzach FIFA decyzji przywracającej działacza do wykonywania obowiązków.

- To jest polowanie (…). Robią z moim synem coś, na co nie zasłużył - stwierdziła matka Rubialesa, wobec którego FIFA zastosowała w ostatnią sobotę tymczasowe, co najmniej 90-dniowe zawieszenie w wykonywaniu urzędu prezesa RFEF.

Prokuratura wszczyna śledztwo. Chodzi o napaść seksualną

Wiele wskazuje jednak na to, że dni kariery Rubialesa są już policzone. Hiszpańska prokuratura poinformowała w poniedziałek, że wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie pocałowania w usta przez Luisa Rubialesa zawodniczki z drużyny Hiszpanii Jennifer Hermoso. Śledztwo prowadzone jest pod kątem "napaści na tle seksualnym".

"Prokuratorzy Sądu Krajowego wszczęli wstępne dochodzenie w celu zbadania faktów, które mogą stanowić przestępstwo napaści na tle seksualnym" - stwierdzono w oświadczeniu sądu.

MB

Źródło zdjęcia: Luis Rubiales/Facebook.com

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport