fot. PAP/Tomasz Waszczuk
fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Ultimatum dla kandydatki paktu senackiego. Chodzi o Putina

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Liderzy Trzeciej Drogi zapowiedzieli, że ich wspólna kandydatka do Senatu Małgorzata Zych musi jasno zadeklarować, że prezydent Federacji Rosyjskiej to zbrodniarz. Jeśli tego nie zrobi, to zostanie usunięta z listy wyborczej.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia zaprezentowali kandydatów PSL i Polski 2050 do Senatu. Wśród nich jest wspomniana Zych, której przeszłości związana była ze środowiskiem Konfederacji. Głosiła antyukraińskie poglądy, a gdy Wirtualna Polska zapytała ją o Putina - czy jest on zbrodniarzem wojennym, to zrobiła unik.


Generał Różański i były premier wśród kandydatów

Spośród innych starających się o wejście do Senatu są m.in. Michał Kamiński, Kazimierz Michał Ujazdowski, Filip Libicki, Ryszard Bober czy Waldemar Pawlak z PSL. Oraz Jacek Trela, Mirosław Różański, Grzegorz Nowosielski czy Maciej Żywno z Polski 2050.

W trakcie pierwszej części konferencji przewodniczący ludowców nie wymienił kandydatki z Podkarpacia. Chodzi właśnie o Zych, która do niedawna określała się "kobietą Konfederacji", wspierała posła Grzegorza Brauna i głosiła antyukraińskie poglądy.

Zych unika odpowiedzi na pytanie o Putina

WP zapytała o to, dlaczego została wskazana jako kandydatka paktu senackiego i czy zmieniła poglądy. Zych m.in. zarzuciła USA promowanie "tęczowej propagandy".Gdy Zych została zapytana o to, czy Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennych, udzieliła wymijającej odpowiedzi.

- Drodzy państwo, ja na wielkiej polityce się nie znam. Przyszłam tutaj z prowincji z Tarnobrzega, gdzie walczyłam o sprawy ludzi. Żeby był szpital dla mieszkańców - odpowiedziała.

MD

(Zdjęcie; Przewodniczący Polska 2050 Szymon Hołownia oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z uczestnikami Campusu Polska Przyszłości musieli odpowiadać na pytania o Małgorzatę Zych, fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

MD

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj21 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka