Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro będzie jedynką z Chełmie i Zamościu, fot. PAP/Piotr Nowak
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro będzie jedynką z Chełmie i Zamościu, fot. PAP/Piotr Nowak

PiS układa listy wyborcze. Ich kształt zaskoczy

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Im bliżej ogłoszenia list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, tym goręcej wokół tego tematu. Z naszych ustaleń wynika, że ostateczny ich kształt zaskoczy nie tylko wyborców, ale też wielu doświadczonych parlamentarzystów, którzy będą musieli zwolnić miejsce dla młodych. Przynajmniej na czołowych miejscach.

Warto zaznaczyć, że ostateczne miejsca na listach nie są wciąż przesądzone, a pewne będą dopiero zarejestrowane listy wyborcze. Jak podaje Radio Zet, w Olsztynie może wystartować z dobrego miejsca Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. Inny współpracownik głowy państwa, szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz może otrzymać dobre miejsce na liście w Łowiczu. Tam jedynką ma być Joanna Lichocka, a listę zamknie Oskar Szafarowicz, który wzbudza sporo kontrowersji.


Pewny Kukiz, Sasin w Białymstoku

Jedynka dla Jacka Sasina w Białymstoku jest pewna od bardzo dawna, ale zaskoczeniem może okazać się wysokie miejsce dla posła Dariusza Stefaniuka z Białej Podlaskiej. Na tę chwilę wiadomo, że minister sportu Kamil Bortniczuk ma być jedynką w Płocku (jako jedyny z Republikanów Adama Bielana). Z tego okręgu wystartuje też europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Wszystko dlatego, że najlepsze miejsce w Opolu ma zapewnione Paweł Kukiz. Ten będzie miał konkurencję w postaci wyrazistego Janusza Kowalskiego, na listach ma być wiceszef MON Marcin Ociepa, który jednak liczył na wyższe miejsce.

Mimo przymiarek do Olsztyna, to szef MON Mariusz Błaszczak wystartuje z okręgu pod Warszawą. Zdaniem Radia Zet jedynkę we Wrocławiu dostanie osoba wskazana przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek. Na dobre miejsce w tym okręgu liczył minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, ale podobno obejdzie się smakiem.


Ziobro w nowym miejscu

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro będzie jedynką w okręgu obejmującym Chełm i Zamość. Na listach ma w ogóle nie znaleźć się minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Rozmówcy radia twierdzą, że Jarosław Kaczyński wstrzymuje umieszczenie Moskwy na listach PiS. Do prezesa PiS dotarły informacje, że krytycznie wypowiadała się o polityce Lecha Kaczyńskiego.

W kuluarach słychać, że skoro PiS stawia na młodych i energicznych kandydatów, to możliwy jest start Dominika Tarczyńskiego z wysokiej pozycji w Tarnowie, który obecnie zasiada w Parlamencie Europejskim. W PiS słyszymy, że jest to możliwe, ale decyzja nie zapadła.

Matecki wysoko

Dobre miejsce w Szczecinie ma dostać radny Dariusz Matecki (mówi się o 5. pozycji), który prężnie działa w mediach społecznościowych ku chwale Suwerennej Polski. Na wcześniejszych etapach przewijało się w kontekście pierwszego miejsca na liście nazwisko Marka Gróbarczyka, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

MD

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj107 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka