fot. PAP/KEYSTONE
fot. PAP/KEYSTONE

Olbrzymi operator kablówki masowo rozsyła wiadomość do klientów. To koniec

Redakcja Redakcja Telekomunikacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
UPC Polska rozpoczął kampanię informacyjną dotyczącą zmiany właściciela sieci kablowej. Abonenci otrzymują wiadomości e-mail o tytule "UPC to teraz Play". Sieć oświadczyła, że od początku września dostawcą usług jest spółka P4, która jest operatorem sieci Play. Dla klientów UPC ważna jest na pewno informacja dotycząca wypowiedzenia umowy przed jej końcem.

UPC to teraz Play. Klienci dostają wiadomości od operatora

Na wstępie UPC Polska poinformowała dane adresowe i kontaktowenowego operatora. - Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2023 r. dostawcą usług telekomunikacyjnych i administratorem Państwa danych osobowych w ramach umów zawartych z UPC Polska sp. z o.o. jest: P4 sp. z o.o., ul. Wynalazek 1, 02-677 Warszawa - czytamy w e-mailu. W wiadomości można też znaleźć nowy adres korespondencyjny (P4 sp. z o.o., Skrytka pocztowa 43, 02-671 Warszawa), numer infolinii, który pozostał bez zmian (813 813 813), a także adres pomocy technicznej (ok@pomocplay.pl) - czytamy w oświadczeniu UPC Polska, które stało się częścią P4 rok temu.


UPC/Play: Zmiana właściciela nie uprawnia do rozwiązania umowy przed końcem

UPC zaznacza jednak, że zmiany właścicielskie nie uprawniają klientów do wcześniejszego rozwiązania umowy.  - Zmiana nastąpiła automatycznie w wyniku połączenia UPC Polska sp. z o.o. z P4 sp. z o.o. i nie wymaga żadnych działań z Państwa strony. Zgodnie z art. 60a ust. 4 i 5 ustawy – Prawo telekomunikacyjne zmiana nazwy dostawcy usług nie jest zmianą zawartej przez Państwa umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. W związku z tą zmianą, wypowiedzenie przez Państwa umowy w okresie zobowiązania, będzie wiązać się z koniecznością zwrotu proporcjonalnej części ulgi udzielonej przy jej zawarciu. Warunki świadczenia usług i zasady obsługi klienta pozostają bez zmian - tłumaczy Play.

Dalej Play wyjaśnia, na jakiej podstawie prawnej doszło do zmiany właściciela. Jak czytamy, zmiana dostawcy usług nastąpiła w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu Spółek Handlowych, poprzez przejęcie UPC Polska przez P4. P4 wstąpiła z mocy prawa we wszystkie prawa i obowiązki UPC Polska. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy, XIII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego, połączenie zostało ujawnione w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.


Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl, przemiany właścicielskie związane z Play i UPC zaczęły się w 2020 roku. Francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła wówczas sieć komórkową Play. Z kolei w kwietniu 2022 roku zatwierdzono przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. Niedługo później wystartowała kampania reklamowa pt. „UPC przeszło do Play”. Od tego czasu trwa transformacja punktów handlowych UPC w Play, ale też likwidacja wielu placówek. Przedstawiciele spółki zapewnili jednak, że struktury firmy pozostały bez zmian.

SW

fot. PAP/KEYSTONE

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie