Fot. pexels.com/CC0
Fot. pexels.com/CC0

Pies roztrzaskał się o beton. Dramatyczne zdarzenie w Gliwicach

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Przy ulicy Matejki w Gliwicach doszło do tragicznego wypadku z udziałem psa. Owczarek niemiecki spadł z drugiego piętra. Niestety nie przeżył upadku. To już kolejny przypadek w Polsce, kiedy właściciele nie upilnowali psa.

Dramat w Gliwicach. Pies nie przeżył upadku 

Funkcjonariusze policji w Gliwicach otrzymali o godzinie 9:20 zgłoszenie, że na parapecie jednego z mieszkań na drugim piętrze w budynku przy ulicy Matejki leży owczarek. Natychmiast udali się na miejsce, ale nie mogli dostać się do mieszkania. Na miejsce skierowano więc odpowiednie służby, ale w międzyczasie doszło do dramatu. 

– Pies z parapetu przeskoczył na daszek. Próbował się z niego wydostać, i skoczył w dół relacjonuje podinspektor Marek Słomski, cytowany przez "Dziennik Zachodni". 

Niestety zwierzę nie przeżyło upadku. 


Trwa postępowanie policji 

Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel wziął psa przed trzema dniami ze schroniska, więc czworonóg prawdopodobnie jeszcze nie poznał tego terenu i być może próbował się z niego uwolnić. 

– Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, które wykaże dokładne okoliczności tego zdarzenia – podsumował Słomski. 

To nie pierwszy taki przypadek 

W ostatnim czasie wiele słyszy się o wypadkach z udziałem psów. Pod koniec kwietnia czworonóg wypadł przez balkon na czwartym piętrze w bloku na Saskiej Kępie w Warszawie. Zwierzę wówczas również nie przeżyło. 

Na początku sierpnia mieszkania na czwartym piętrze w Poznaniu wypadł mały pies. Tu jak się okazało, zabiła go jego 27-letnia właścicielka. Pijana kobieta miała wyrzucić zwierzę z czwartego piętra kamienicy. Prokuratura przedstawiła kobiecie zarzuty dotyczące znęcania się i zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzana nie przyznaje się do winy, tłumacząc, że nie pamięta zdarzenia. Nie wiadomo, jak było w Gliwicach. Na lokalnych forach świadkowie piszą, że widzieli kogoś za firanką mieszkania, gdy doszło do tragedii. Policja nie potwierdza na razie tych doniesień.

Pamiętajmy, nie otwierajmy drzwi na balkon, gdy zostawiamy psa samego w domu. Lepiej wtedy uchylić okna, ale też nie pozostawiać ich szeroko otwartych.

MP

Fot. pexels.com/CC0

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości