Fot. PAP/Marian Zubrzycki
Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Morawiecki o programie "Lokalna półka": To wyraz lokalnego patriotyzmu

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
W środę Prawo i Sprawiedliwości poinformowało o programie "Lokalna półka". Do pomysłu odniósł się premier Mateusz Morawiecki. "To wyraz lokalnego patriotyzmu, wsparcia polskiej gospodarki i producentów" – napisał szef rządu na Facebooku.

Morawiecki: chcemy dać większą przestrzeń rodzimym produktom w sklepach 

Do wpisu na Facebooku, szef rządu dołączył zdjęcie z lokalnymi produktami na sklepowych półkach w różnych krajach.

"Wielka Brytania. Francja. Niemcy. Włochy. To zdjęcia z lokalnych supermarketów, gdzie produkty regionalne są powszechnie dostępne i promowane. W całej Europie mieszkańcy cenią sobie to, co swojskie, lokalne - nasze. Jak Polska długa i szeroka - wszyscy znamy i kochamy oscypek, jabłka grójeckie, kołacz śląski, ser koryciński, lubelski cebularz czy krakowskie obwarzanki. Świeżość, tradycja, jakość – to cechy, które klienci kojarzą z wyrobami lokalnymi" - napisał premier.


"Dzięki programowi Lokalna Półka rządu Prawo i Sprawiedliwość chcemy dać jeszcze większą przestrzeń naszym rodzimym produktom w sklepach. To wyraz lokalnego patriotyzmu, przywiązania do tradycji - ale i wsparcia polskiej gospodarki i producentów. Każda złotówka wydana na polskie produkty to korzyść dla nas wszystkich! To nowe miejsca pracy, inwestycje, zwroty z podatków. Dlatego kupujmy lokalne produkty i cieszmy się tymi smakami na co dzień! Bo Polska jest najsmaczniejsza" - podkreślił Morawiecki.

Wpis Morawieckiego skomentował m.in. rzecznik rządu Piotr Müller. "Lokalna półka to gwarancja najlepszej żywności. Dobre, bo polskie" – napisał. 

Program "Lokalna półka". Żywność z okolicy w sklepach

W środę na Twitterze PiS poinformowano o programie "Lokalna półka". "Trzeci konkret PiS to program +Lokalna półka+, czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów" - podało na portalu X (dawniej Twitter) PiS. 

MP

Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka