fot. Pixabay
fot. Pixabay

Trzeci konkret PiS. Program "Lokalna półka" dotyczy każdego Polaka

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 145
Po programie "Przyjazne Osiedle" i "Dobry Posiłek" w środę PiS przedstawił kolejną z propozycji programowych na nadchodzące wybory. To program "Lokalna Półka", który ma nałożyć obowiązek na markety, by opierały swoją ofertę na produktach od lokalnych dostawców.

Program "Lokalna półka”. Trzeci konkret PiS

- Program "Lokalna półka” to wprowadzenie obowiązku, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców - zapowiedział w środę doradca prezydenta Jan Krzysztof Ardanowski. To kolejny, nowy punkt programu PiS.

"Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów" - zapewnia PiS.


Zmiana dotyczy każdego Polaka

"Ta zmiana dotyczy każdego Polaka, bo każdy z nas uwielbia smaczną, zdrową, polską żywność" - mówi w filmiku doradca prezydenta, były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Zapowiedział, że na paragonach będzie można sprawdzić z jakiego kraju pochodzi produkt. Jak podkreślił to dla konsumentów bardzo ważna informacja.

- Koniec z niskiej jakości warzywami i owocami. Koniec z zyskiem za wszelką cenę. Najważniejsza musi być jakość żywności i zdrowie klientów - podkreślił. Wskazał, że na programie zyskają i rolnicy, i klienci.

- Taki program gwarantuje tylko Prawo i Sprawiedliwość - podkreślił w filmie minister rolnictwa Robert Telus.

Kolejne odsłony programu wyborczego PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił jeden z punktów dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty - program "Przyjazne Osiedle". We wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka przedstawiła program "Dobry posiłek” dla pacjentów szpitali.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał, że w sobotę 9 września, w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka