Blok z wielkiej płyty w Gdańsku, zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia
Blok z wielkiej płyty w Gdańsku, zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia

PiS rusza z ofertą programową. Pierwszy konkret dotyczy 8 milionów Polaków

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy spot wyborczy, dotyczący polityki mieszkaniowej. To początek przedstawiania nowych konkretów na kolejną kadencję. Premier Mateusz Morawiecki w spocie proponuje program „Przyjazne Osiedle”.

Nowy program PiS „Przyjazne Osiedle”

Program „Przyjazne Osiedle” to modernizacja i rewitalizacji tysięcy bloków w osiedlach z wielkiej płyty. Na takich osiedlach mieszka 8 milionów Polaków.

- Nie chcemy lepszych i gorszych dzielnic. Chcemy jak najwyższego poziomu życia dla ludzi mieszkających w osiedlach z wielkiej płyty - mówi szef rządu.Na program „Przyjazne Osiedle” będzie składać się rewitalizacja bloków, termoizolacja, nowoczesne windy, ale także nowe parki i miejsca odpoczynku dla rodzin.


Morawiecki: Koniec z dziadostwem

- Koniec z dziadostwem i drzwiami sklejonymi taśmą samoprzylepną - zapowiada Morawiecki, robiąc aluzję do sytuacji sprzed 5 lat, kiedy Rafał Trzaskowski jako kandydat PO ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy. W ramach akcji "Otwarte drzwi dla Warszawy" został poproszony przez mieszkankę o naprawę drzwi, które wcześniej uszkodził przeciąg. Trzaskowski skleił je taśmą samoprzylepną.

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller zaznaczył w swoim wpisie na Twitterze, że program "Przyjazne Osiedle" "PiS pisze wspólnie z Polkami i Polakami".

"W rozmowach często słyszeliśmy obawy, które dotyczyły stanu i przyszłości osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty. Wychodzimy naprzeciw tym trudnościom. Zobowiązujemy się do stworzenia programu Przyjazne osiedle" - dodał.

Wyjaśnił, że zakłada on inwestycje rządowe w osiedla z wielkiej płyty, które powstały wiele lat temu. "Zależy nam, aby mieszkańcy żyli tam w odpowiednich warunkach dostosowanych do aktualnych potrzeb" - podkreślił.

Konkrety PiS przez cały tydzień

- Od poniedziałku codziennie będziemy pokazywali kolejne punkty naszego programu, a w sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS - zapowiedział rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Przypomniał, że trzy propozycje programowe wypracowane na "Ulu Programowym" zostały już wdrożone, a są to: darmowe leki dla dzieci, młodzieży i seniorów, 800+ oraz darmowe państwowe autostrady.

- Po wielomiesięcznych konsultacjach i trasie programowej, przygotowaliśmy rozwiązania, które mają być odpowiedzią na wyzwania, jakie stawiają przed nami Polacy. My chcemy mierzyć się z realnymi problemami naszych obywateli i je skutecznie rozwiązywać - dodał. - W sobotę 9 września, w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS - poinformował rzecznik.

ja

(Na zdjęciu blok z wielkiej płyty w Gdańsku, zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka