PiS: Program „Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Leszek Szymański
PiS: Program „Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Leszek Szymański

Rewolucyjna zmiana w szpitalach. PiS wprowadza „Dobry posiłek”

Redakcja Redakcja Służba zdrowia Obserwuj temat Obserwuj notkę 166
Program „Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali. Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza - zapowiedziała we wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka. To nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję. Niedawno Sanepid sprawdził jak i co jedzą chorzy w polskich szpitalach i jak przygotowywane są ich posiłki.

"Dobry posiłek", czyli poprawa jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach

„Dziś drugi konkret na kolejną kadencję Zjednoczonej Prawicy, czyli poprawa jakości posiłków dla pacjentów w szpitalach” - poinformował we wtorek PiS na Twitterze.

Do wpisu dołączony został krótki spot z udziałem minister zdrowia Katarzyny Sójki. „Zdrowie jest najważniejsze, dlatego znacząco zwiększyliśmy finansowanie ochrony zdrowia, wprowadziliśmy cyfrowe recepty. Poprawiamy dostępność opieki zdrowotnej, ale zdrowie to także dobre wyżywienie w trakcie leczenia” - podkreśliła w nagraniu Sójka.

„Pacjenci często nie są zadowoleni z jakości serwowanych w szpitalach posiłków. Musimy to zmienić”

Dodała, że codzienność szpitali nie jest jej obca - „szczególnie tych powiatowych”. „Pacjenci często nie są zadowoleni z jakości serwowanych tam posiłków. Musimy to zmienić” - powiedziała minister zdrowia.

„Znamy te problem. W ostatnich latach wprowadziliśmy pilotażowy program dobrej diety dla pacjentów. Przyniósł znakomity efekt. Dlatego nasz nowy program »Dobry posiłek« wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali” - wyjaśniła Sójka.

Jak mówiła, „to nie tylko dostęp do smacznej i zdrowej diety, ale także możliwość porady dietetyka”. „Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza pytając o opinię pacjentów” - podkreśliła.

„Wysoki standard żywienia to szansa na szybszy powrót do zdrowia. Tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje ten ambitny projekt” - podsumowała Sójka.

Sanepid sprawdził jak i co jedzą chorzy w polskich szpitalach i jak przygotowywane są ich posiłki

Niedawno pisaliśmy, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przedstawiła raport "Stan sanitarny kraju w 2022 roku". W ramach kontroli inspektorzy sprawdzili jak i co jedzą chorzy w polskich szpitalach i jak przygotowywane są ich posiłki. Posypały się mandaty.

Najwięcej zastrzeżeń Sanepid miał do nieprawidłowo skomponowanych jadłospisów, nieprecyzyjnych informacji na temat alergenów oraz gramatury posiłków. Kontrolerzy mieli wątpliwości to zbyt małej różnorodności potraw i napojów, ich powtarzalności w jadłospisie dziesięciodniowym. Śniadania i kolacje były mało urozmaicone, a na domiar złego w większości przypadków pacjenci dostawali posiłki bez dodatku warzyw lub owoców.

Szpitalne jedzenie zawierało za dużo potraw smażonych. Za dużo było również dań słodkich i „cukrowych” dodatków: dżemu, kremu czekoladowego i miodu. Uwadze kontrolerów nie umknął duży udział produktów wysoko przetworzonych, szczególnie konserw, pasztetów, mortadeli, mielonki, stosowanie koncentratów zup w proszku oraz obecność w posiłkach ilości soli lub tłuszczów przekraczających zalecenia i normy. 

PiS prezentuje swój program wyborczy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę w Kielcach, że od poniedziałku jego formacja rozpocznie prezentowanie swojego programu wyborczego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił jeden z punktów dotyczący rewitalizacji osiedli z wielkiej płyty.

– W sobotę w Końskich odbędzie się całościowa prezentacja programu PiS – przekazał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

KW

Źródło zdjęcia: PiS: Program „Dobry posiłek” wprowadzamy dla wszystkich pacjentów polskich szpitali. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj166 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo