na zdjęciu: Reżyserka Agnieszka Holland. fot. PAP/Piotr Nowak
na zdjęciu: Reżyserka Agnieszka Holland. fot. PAP/Piotr Nowak

Ziobro o "Zielonej Granicy": W III Rzeszy Niemcy robili takie filmy. Dziś mają Holland

Redakcja Redakcja Suwerenna Polska Obserwuj temat Obserwuj notkę 265
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z Suwerennej Polski pokusił się o komentarz do premiery nowego filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. I trzeba przyznać, że nie przebierał w słowach. Znamy odpowiedź reżyserki.

Nowy film Agnieszki Holland już niebawem w kinach

Najnowszy film reżyserki Agnieszki Holland pt. "Zielona Granica" ma wejść do kin we wrześniu. Film poświęcony ma być sytuacji na granicy polsko-białoruskiej związanej z napływem migrantów sprowadzonych przez białoruski reżim.

"W moim odczuciu nie ma sensu zajmować się sztuką, jeśli nie walczy się o to, by zadawać pytania na tematy ważne, bolesne, czasami nierozwiązywalne, stawiające nas przed wyborami, nieraz bardzo dramatycznymi. Taką właśnie sytuacją jest dla mnie to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej" – mówiła Agnieszka Holland cytowana przez "Rz".


Zbigniew Ziobro o filmie Agnieszki Holland: Najgorsza tradycja, w jaką się wpisuje

Choć film jeszcze nie miał swojej premiery, to już teraz reżyserkę i jej dzieło ocenił Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości podzielił się swoją opinią we wpisie na Twitterze. 

„W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland” - czytamy we wpisie Ziobry.


Więcej na temat film Holland i sytuacji uchodźców na polsko-białoruskiej granicy Ziobro powiedział w poniedziałek na antenie Radia Maryja.

- Nikt nie ma wątpliwości, że islamscy imigranci są celowo i w sposób zorganizowany sprowadzani, by prowadzić do destabilizacji Polski, a dalej Unii Europejskiej. To Łukaszence i Putinowi się nie udało, ponieważ nasz kraj stanął na wysokości zadania (...) Zamiast więc wspierać żołnierzy i funkcjonariuszy, (…) Agnieszka Holland wpisuje się w rosyjską propagandę, nawiązując do tradycji najgorszych propagandowych filmów, w których lubowała się zwłaszcza III Rzesza - komentował Ziobro podczas audycji.

- Nasi wrogowie angażowali się w rozmaite działania dezinformacyjne, zakłamując obraz Polski, by ją osłabiać. (…) To najgorsza tradycja, w jaką wpisuje się pani Holland, przygotowując film zakłamujący obraz i pokazujący Polskę z jak najgorszej strony - krytykował minister sprawiedliwości.


Ziobro o "Zielonej Granicy": Nazistowskie Niemcy produkowały takie filmy

Lider Suwerennej Polski uważa, że film Agnieszki Holland „pokaże, że w Polsce są ludzie złej woli, pozbawieni elementarnego rozumu i odpowiedzialności”. - Są gotowi grać Polską i naszym bezpieczeństwem w imię własnych interesów, być może celów politycznych. Opozycja nie ma do zaoferowania nic sensownego Polakom, w związku z tym tworzy „fake’owe” filmy - przekonywał Ziobro, ale to nie był koniec. 

Minister sprawiedliwości powiedział, że „to tradycja targowicy, która jest ciemnymi kartami polskiej historii”. - Po stronie totalnej opozycji nie brakuje kontynuatorów tego dziedzictwa. W to wpisuje się pani Holland. Nazistowskie Niemcy produkowały takie filmy, by nas pokazać w fałszywym świetle, żeby osłabić wsparcie dla Polski - powiedział Ziobro w Radiu Maryja.

Holland: To się nadaje na pozew, nie na komentarz

Holland spytana przez redakcję "Gazety Wyborczej" o wypowiedzi ministra sprawiedliwości powiedziała, że "to się nadaje na pozew, nie na komentarz".

na zdjęciu: Reżyserka Agnieszka Holland. fot. PAP/Piotr Nowak

SW

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj265 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka