źródło: Twitter
źródło: Twitter

Niesmak po konwencji PO. Wielki chleb trafił na śmietnik

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 369
W internecie wrze po sobotniej konwencji programowej KO w Tarnowie. Powodem nie są jednak postulaty wyborcze tego ugrupowania. Ktoś położył obok śmietnika wielki chleb, którym powitano lidera PO Donalda Tuska. Takie traktowanie żywności wywołało oburzenie.

Chleb na śmietniku. Wymowne zdjęcie z Tarnowa

Nie wiadomo w jaki sposób zdjęcie trafiło do sieci i kto odpowiada z PO odpowiada za taką wizerunkową wpadkę. Na portalu X (dawniej Twitter) pojawił się dowód na to, że chleb powitalny, którym witano Tuska trafił na śmietnik, co jest uznawane za wyjątkowo niewłaściwe w polskiej kulturze.

- Narzekają, że chleb jest drogi, a potem wyrzucają go do śmieci - skomentował ironicznie dziennikarz i publicysta Salon24.pl Marcin Dobski.

To właśnie tym bochenkiem ze zdjęcia miał być przywitany polityk na rozpoczęciu wiecu. Trzeba przyznać, że organizatorzy wydarzenia zaliczyli ogromną wpadkę. Zwłaszcza, że - jak zauważył Dobski - na konwencji była mowa o bardzo wysokich cenach żywności.

PiS grzmi. "Jak traktują chleb, tak traktują Polaków"

Zdjęcie od razu wykorzystali politycy PiS i sprzyjający im internauci. Na portalu X aż zaroiło się od postów polityków władzy, którzy atakują organizatorów wiecu opozycji o karygodne potraktowanie żywności.


- Symboliczne. Tak jak traktują chleb, tak traktują Polaków. Żadne sztuczki nie pomogą zakryć ich prawdziwych intencji. Jacy są naprawdę, pokazuje to zdjęcie - napisała posłanka PiS Anita Czerwińska.

- Symboliczne i wymowne. Polska wieś powinna zobaczyć, gdzie trafił chleb po konwencji Koalicji Obywatelskiej w Tarnowie - powiedział z kolei Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski.

Morawiecki zamieścił swoje zdjęcie. Cytuje wiersz Norwida

Między wierszami do sprawy odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu nie odniósł się wprost do skandalicznego obrazka z wiecu PO, ale zamieścił swoje zdjęcie z chlebem w internecie. Zacytował przy okazji wiersz Cypriana Kamila Norwida.

"Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba Tęskno mi, Panie"
- czytamy we wpisie polityka.


MB

Fot. Chleb po konwencji PO trafił na śmietnik. PAP/X/CANVA

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka