źródło: PAP
źródło: PAP

Mecz ostatniej szansy Polaków. UEFA podjęła ważną decyzję

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 30
Porażka w tym meczu zmniejszy nasze szanse na awans do Mistrzostw Europy praktycznie do zera. Reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra dzisiaj o 20.45 w Tiranie z Albanią. UEFA zdecydowała, że mecz rozpocznie się od minuty ciszy. Będzie to hołd dla ofiar trzęsienia ziemi w Maroku.

Polska zagra z Albanią. Mecz ostatniej szansy?

Mecz Polski z Albanią wzbudza zainteresowanie z wielu powodów. Pod znakiem zapytania stoi reprezentacja Polski, która ostatnio znajduje się w słabej formie. Ekipa Fernando Santosa przegrała w fatalnym stylu z Mołdawią 2:3 i nie pokazała się z dobrej strony w wygranym 2:0 spotkaniu z Wyspami Owczymi.

Z powodu wcześniejszej porażki z Czechami Polska zdobyła tylko 6 punktów w 4 meczach i dzisiejszy mecz w Tiranie będzie spotkaniem ostatniej szansy. Porażka spowoduje, że nasza drużyna narodowa zachowa tylko matematyczne szanse na awans.

Reprezentacja ma nie tylko problemy sportowe, ale też wizerunkowe. W ostatnich tygodniach więcej mówi się m.in. o tzw. aferze premiowej czy kontrowersyjnych wywiadach, jakich udzielili Łukasz Skorupski i kapitan Robert Lewandowski. Był też wątek zaproszenia skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka na mecz z Mołdawią. Dlatego trener Santos zaapelował, aby wszyscy skoncentrowali się teraz na nadrzędnym celu, jakim jest awans do Euro 2024.

Jest też oczywiście kwestia sportowa. Tirana to bardzo trudny teren dla gości. Kibice gospodarzy znani są z karygodnych zachowań na meczach domowych. Albańczycy zasłynęli m.in. rzucaniem w piłkarzy rywali różnymi przedmiotami z trybun.

Tragiczne wydarzenia w Maroku. UEFA podjęła decyzję

Mecz zacznie się nietypowo. Obie drużyny zaczną spotkanie od minuty ciszy. Będzie to oddanie hołdu ofiarom tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Maroku. UEFA zdecydowała, że taki gest będzie miał miejsce na wszystkich oficjalnych meczach międzynarodowych w ostatnich dniach.

Więcej o tym nieszczęściu pisaliśmy tutaj:

Mecz Polska - Albania. O której się zaczyna i gdzie oglądać?

Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Albanią w Tiranie o 20.45. Już w bieżących kwalifikacjach biało-czerwoni wygrali w marcu w Warszawie z tym rywalem 1:0. Gola w tym spotkaniu zdobył Karol Świderski.

Transmisja meczu w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacji Smart TV. Od 20:20 także w TVP 1. Komentatorami będą Mateusz Borek oraz Marcin Żewłakow.

MB

Fot. Mecz Polska-Albania w piłkę nożną. PAP/Piotr Nowak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj30 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport