Fot. Instagram/Manuela Jabłońska
Fot. Instagram/Manuela Jabłońska

Była gwiazdą "Big Brothera". Teraz powalczy o mandat senacki

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Wybory za pasem, więc na scenie politycznej wrze. Z każdym dniem media obiegają informacje o kolejnych kandydatach, jednak tej kandydatury nie spodziewał się chyba nikt. Pamiętacie Manuelę z "Big Brother"? Celebrytka oficjalnie ogłasza start w wyborach! Nie zgadniecie z ramienia jakiej partii.

Gwiazda TVN i "Big Brothera"

Manuela Jabłońska (z domu Michalak) przed dwudziestu laty była prawdziwą supergwiazdą polskiej telewizji. Udział w pierwszej edycji "Big Brother" z 2001 r. zapewnił jej niebywałą rozpoznawalność; Manuela brylowała na salonach, grając również w dwóch filmach fabularnych stworzonych na kanwie popularności reality show: "Gulczas, a jak myślisz" i "Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja".

Trzy lata była też twarzą programu TVN "Maraton uśmiechu". Wyróżniała się spośród innych gwiazd swoim ciepłym charakterem i ciągłym roześmianiem, za co widzowie ją wręcz pokochali. Z czasem jednak jej popularność zaczęła maleć, a polski show-biznes został zdominowany przez finalistów kolejnych edycji "Big Brother". Czym Manuela zajmowała się po przeminięciu swoich pięciu minut?

Jak się okazuje, Manuela przez lata nie próżnowała! Już w 2001 r. wstąpiła do Unii Wolności, a niedawno objęła stanowisko wiceprezesa Zarządu Instytutu Kaliskiego. Polityczna kariera gwiazdy "Big Brother" jednak dopiero nabiera tempa; będzie ona startować w wyborach parlamentarnych! 


Jabłońska wystartuje z list Bezpartyjnych Samorządowców 

Manuela Jabłońska zamierza startować do senatu z list Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu ostrowskim. Jej stanowisko to bynajmniej nie puste hasła; kandydatka postawiła sprawę twardo. W wywiadzie dla "Faktu" wyjawia:

– Przede wszystkim chcę końca wojny między Polakami, bo dzielimy się, zamiast jednoczyć. Mocno leży mi też na sercu sprawa małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza rzemieślników. Widzę, jak małe punkty usługowe znikają w błyskawicznym tempie. Postulaty Bezpartyjnych Samorządowców, które mogą pomóc w tej sytuacji, to m.in. zerowy PIT dla wszystkich obywateli. Jestem też za bezpłatną komunikacją regionalną. Kolejny ważny dla mnie postulat to darmowe posiłki dla uczniów, to bardzo ważna sprawa, bo z powodu niskich zarobków rodziców dzieci mają okazję dobrze zjeść tylko w szkołach – wymienia Manuela.

Gwiazda "Big Brothera": Senat jest instytucją, która trzyma pieczę nad ustawami

Gwiazda "Big Brother" nie ukrywa też, że daleko jej do szukania rozgłosu i kontrowersji. Nie zamierza brać udziału w politycznych roszadach, a poszukuje realnych rozwiązań. Jak wyjaśnia:

– Senat jest dla mnie instytucją, która kreuje, trzyma pieczę nad ustawami. Senat skupia się bardziej nad merytoryką ustaw, mniej tam polityki, a więcej pracy i dyskusji. Chcę być głosem obywateli w senacie, stąd taka decyzja.

Te słowa bez wątpienia mogą przekonać niejednego wyborcę. Nie sposób też porównać tą odsłonę Manueli do jej wizerunku sprzed lat... Jak myślisz, czy ma szansę na sukces we wielkiej polityce?

Salonik 

Fot. Instagram/Manuela Jabłońska

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości