fot. PAP/Newscom
fot. PAP/Newscom

To był pierwszy telefon wielu Polaków. Kultowa marka kończy z komórkami

Redakcja Redakcja Telefony Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Smutna wiadomość dla fanów marki Nokia. Produkcja takich urządzeń pod marką fińskim znakiem handlowym prawdopodobnie przejdzie do historii. Wszystko dlatego, że marka HMD global, która produkuje telefony pod tą marką chciałaby zacząć tworzyć sprzęt pod swoim logo.

Co dalej z Nokią? Wymowny komunikat

W poniedziałek dyrektor generalny Jean-Francois Baril ogłosił, że należąca do niego firma chce produkować telefony pod własną marką.

"To była wspaniała podróż jako „HMD – dom telefonów Nokia” – ekskluzywna pozycja, którą piastowaliśmy przez ostatnie sześć lat. [...] Teraz jesteśmy gotowi na kolejny krok na naszej drodze - samodzielne wejście na rynek jako siła tworząca nowy świat dla telekomunikacji skupiony na potrzebach konsumentów" - napisał przedsiębiorca na portalu Linkedin.

Czy to oznacza koniec kultowej marki telefonów? Nie wiadomo. Media podają, że decyzja w sprawie przyszłości znaku handlowego Nokii na smartfonach zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni.


Koniec Nokii ogłaszany był już wiele razy

Przypomnijmy jednak, że Nokia wielokrotnie już "zmartwychwstawała". We wrześniu 2014 roku Microsoft, który w 2013 r. roku przejął mobilny oddział Nokii, oficjalnie potwierdził, że jego kolejne serie smartfonów miały nosić nazwę „Microsoft Lumia”.

Ale już w 2016 roku Microsoft, który przestał produkować smartfony, sprzedał markę Nokia oraz powiązane licencje i usługi. Tym samym marka Nokii wróciła do Finlandii, ale pod szyldem firmy HMD Global. Czy historia zatoczy koło i Nokii znowu uda się spaść na cztery łapy? Przekonamy się już wkrótce.

MB

na zdjęciu: Modele telefonów komórkowych różnych marek, w tym Nokii. fot. PAP/Newscom

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie