Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos, fot. PZPN
Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos, fot. PZPN

To się musiało stać. Są przecieki po decyzji PZPN w sprawie Santosa

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Jak dowiedziały się WP Sportowe Fakty, PZPN właśnie podjął ostateczną decyzję w sprawie Fernando Santosa jako selekcjonera reprezentacji Polski.

Koniec współpracy PZPN i Santosa

Jak informują Sportowe Fakty, Fernando Santos przestał być trenerem reprezentacji Polski. PZPN i portugalski trener doszli do porozumienia w sprawie przedwczesnego zakończenia współpracy. Podobno PZPN nie straci finansowo na tej zmianie. Santos zgodził się na warunki rozstania zaproponowane przez Cezarego Kuleszę.

Wczoraj rzecznik PZPN i team menedżer drużyny narodowej Jakub Kwiatkowski po rozmowie szefa związku z portugalskim trenerem informował, że żadne decyzje ws. Fernando Santosa jeszcze nie zapadły.


Fernando Santos - bilans zwycięstw i porażek z biało-czerwonymi

68-letni szkoleniowiec objął biało-czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze rozegrali dotychczas sześć spotkań - trzy wygrali, w tym dwa w eliminacjach mistrzostw Europy: u siebie z Albanią 1:0 i Wyspami Owczymi 2:0 oraz towarzyskie z Niemcami 1:0, a także doznali trzech wyjazdowych porażek w kwalifikacjach Euro 2024: z Czechami 1:3, Mołdawią 2:3 i w niedzielę w Tiranie z Albanią 0:2.

W pięciu występach eliminacyjnych wywalczyli sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8.

Kolejne zgrupowanie i mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku niewywalczenia awansu do przyszłorocznego turnieju w Niemczech dzięki zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, zapewne wystąpią w barażach, do których zakwalifikują się wskutek wysokiej pozycji w ostatniej edycji Ligi Narodów.

ja

(Zdjęcie: Jeszcze trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos, fot. PZPN)

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj43 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport