Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos. Fot. PAP/Andrzej Lange
Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos. Fot. PAP/Andrzej Lange

Nowe wieści o Santosie. Rzecznik PZPN właśnie to ogłosił

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
"Na razie nie zapadły żadne decyzje ws. Fernando Santosa, jeszcze w tym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie Cezarego Kuleszy z selekcjonerem" - przekazał rzecznik PZPN i team menedżer drużyny narodowej Jakub Kwiatkowski po rozmowie szefa związku z portugalskim trenerem.

"Na razie nie zapadły żadne decyzje ws. Fernando Santosa"

Spotkanie w siedzibie federacji trwało ok. dwóch godzin i zakończyło się w południe.

68-letni szkoleniowiec objął biało-czerwonych w styczniu, zastępując Czesława Michniewicza. Pod jego wodzą polscy piłkarze rozegrali dotychczas sześć spotkań - trzy wygrali, w tym dwa w eliminacjach mistrzostw Europy: u siebie z Albanią 1:0 i Wyspami Owczymi 2:0 oraz towarzyskie z Niemcami 1:0, a także doznali trzech wyjazdowych porażek w kwalifikacjach Euro 2024: z Czechami 1:3, Mołdawią 2:3 i w niedzielę w Tiranie z Albanią 0:2.


Fatalna sytuacja Biało-Czerwonych po meczach eliminacyjnych

W pięciu występach eliminacyjnych wywalczyli sześć punktów i są na czwartej pozycji w grupie E, za Albanią - 10, Czechami - 8, ale tylko w czterech meczach, i Mołdawią - 8.

Kolejne zgrupowanie i mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku niewywalczenia awansu do przyszłorocznego turnieju w Niemczech dzięki zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, zapewne wystąpią w barażach, do których zakwalifikują się wskutek wysokiej pozycji w ostatniej edycji Ligi Narodów.

KW

Źródło zdjęcia: Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos. Fot. PAP/Andrzej Lange

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj25 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport