Fot. PAP/Krzysztof Świderski, Twitter
Fot. PAP/Krzysztof Świderski, Twitter

Tuskowi "chce się rzygać". "Sfrustrowany sondażami?"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 149
"Rzygać się chce" – napisał we wtorek na X (Twitter) Donald Tusk, który w ten sposób skomentował kolejne doniesienia na temat PiS. Wpis lidera opozycji spotkał się z szybko reakcją polityków partii rządzącej. Zdaniem europosła Zbigniewa Kuźmiuka, "gastryczna" reakcja Tuska to efekt wyników ostatnich sondaży.

Tusk ostro o aferach PiS 

"Zarabiali na pandemii, na chorych dzieciach, na kościelnych działkach, na drożyźnie, na migrantach. Prawi i sprawiedliwi. Rzygać się chce" – stwierdził Donald Tusk w najnowszym wpisie na X. 

Na odpowiedź polityków partii rządzącej, Tusk nie musiał długo czekać. Europoseł Zbigniew Kuźmiuk stwierdził, że lider opozycji jest "sfrustrowany sondażami". 

"+Rzygać się chce+, pisze były polski premier i przewodniczący Rady Europejskiej, +kultura+ aż tryska z jego wystąpień i wpisów, poza wszystkim, świadczy to jednak o słabnących sondażach Koalicji Obywatelskiej" – napisał. 

Przypomnijmy, że z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i radia RMF FM wynika, iż KO może liczyć na 26 proc. poparcia. PiS z kolei na 33,2 proc., Trzecia Droga na 10,3 proc., Lewica na 10,1 proc., a Konfederacja na 9,4 proc.

Tusk dostał radę od polityka PiS 

O komentarz pokusił się również inny europoseł PiS Bogdan Rzońca, który zalecił Tuskowi, by ten udał się "do gastrologa" z problemami. "Niemiecka kuchnia jest ciężkostrawna więc zalecam zmianę na polską" – dodał. 

"Wyjechał do Brukseli zarobić, zostawiając Polskę z problemem nielegalnych imigrantów, biedy i wyprzedanych przedsiębiorstw. Teraz wraca walczyć o niemieckie interesy wciąż rzygając jadem. Obrzydliwe" – napisał z kolei wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. 

MP

Fot. PAP/Krzysztof Świderski, Twitter

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj149 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka