źródło: PAP
źródło: PAP

Kuriozalne słowa policji do polityków. "Czego nie rozumiecie"

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Kontrola poselska w Komendzie Głównej Policji zakończyła się medialną awanturą. Posłowie opozycji zarzucali policji udział w nieprawidłowościach przy wydawaniu polskich wiz. Mundurowi napisali stanowcze oświadczenie.

Policja ostro do polityków opozycji

Zagotowało się na platformie X (dawniej Twitter). O co poszło?  Posłowie KO Marcin Kierwiński, Cezary Tomczyk i Jan Grabiec badali sprawę możliwych nieprawidłowości przy wydawaniu wiz. Przeprowadzili w tej sprawie kontrolę poselską w Komendzie Głównej Policji.

Parlamentarzyści zorganizowali od razu po kontroli konferencję prasową pod KGP. - W tej sprawie instytucje państwa mataczą. Dlaczego? Tylko dlatego, że 15 października są wybory. A ta wiedza, jeśli trafiłaby do opinii publicznej, byłaby szokująca, jeśli chodzi o skalę kłamstwa i hipokryzji tej władzy. Widać, że padł polityczny rozkaz ukrycia tej wiedzy przed polskim społeczeństwem. My dojdziemy do prawdy i ujawnimy ją Polakom jeszcze przed 15 października - stwierdził poseł Marcin Kierwiński podczas wystąpienia w Warszawie.

Najwyraźniej to zirytowało szefostwo polskiej policji. Jej przedstawiciele postanowili umieścić mocny wpis na X.

- Szanowni Panowie Posłowie Platformy Obywatelskiej. W świetle Panów dzisiejszego wystąpienia zarzucającego polskiej Policji mataczenie, mając na uwadze poniższą, udzieloną Panom odpowiedź, pozostaje pytanie: "Czego Panowie nie rozumiecie?" - czytamy we wpisie mundurowych.

Policja dołączyła też zdjęcie wcześniejszego pisma szefa tej instytucji Jarosława Szymczyka.

"Komendant Główny Policji nie wytwarza dokumentów w postaci opinii, analiz lub ekspertyz na temat procesu wydania wiz cudzoziemcom w Polsce, a także przekraczania granic Polski przez cudzoziemców, w tym pochodzących z Azji i Afryki".  - czytamy w dokumencie.

Afera w MSZ. Nieprawidłowości przy wydawaniu wiz

Przypomnijmy, że na początku września w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wybuchła tzw. afera wizowa. Miało chodzić o nieprawidłowości przy wydawaniu polskich wiz mieszkańcom Azji i Afryki. Rzekomo z tego powodu został odwołany ówczesny wiceszef resortu Piotr Wawrzyk.

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj:


MB

Fot. Szef policji Jarosław Szymczyk. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Czytaj dalej:
Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo