Najnowszy sondaż. Dobre wieści dla najsilniejszych graczy, Konfederacja ze spadkiem

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
PiS i KO zaliczyły lekki wzrost poparcia w notowaniu Social Changes dla wpolityce.pl. Trzecie miejsce na podium zajęła z kolei Konfederacja, ale jej akcje słabną.

PiS niezmiennie na czele

Z opublikowanego w czwartek sondażu na wpolityce.pl wynika, że Zjednoczoną Prawicę popiera 39 proc. badanych, natomiast Koalicja Obywatelska zdobyła 32 proc.

Na Konfederację chce oddać głos 10 proc. wyborców, a Trzecia Droga, czyli wspólna lista PSL-u oraz Polski 2050, otrzymała 9 proc. Lewice chciałoby poprzeć 7 proc. badanych, na Bezpartyjnych Samorządowców wskazało 2 proc., a 1 proc. wskazało na inne ugrupowanie.  


Spadek Konfederacji

Takie wyniki oznaczają wzrosty poparcia dla dwóch najsilniejszych partii - o 1 pkt. proc. poprawiły się pomiary PiS i KO w porównaniu z sondażem pracowni sprzed tygodnia. Konfederacja zalicza spadek o 2 pkt. proc. Deklarowana frekwencja to 68 proc. 

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 8 do 11 września 2023 roku na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1038 osób - czytamy na wpolityce.pl. 


Fot. Jarosław Kaczyński/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj62 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka