Reklamowała wódkę, teraz ma kłopoty. Zarzuty dla znanej aktorki

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Magdalena C. usłyszała zarzut łamania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi jej teraz grzywna w wysokości od 10 tys. złotych do pół miliona. Podobne problemy mieli wcześniej skazani Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot.

"W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook" - poinformowała prokuratura.  


Magdalena C. z zarzutem 

W materiałach, w których wystąpiła aktorka publiczne rozpowszechniano znaki towarowe oraz symbole graficzne wódki. "W toku przesłuchania w prokuraturze podejrzana odmówiła składania wyjaśnień" - podają śledczy. 

Przestępstwo prowadzenia reklamy napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy zagrożone jest grzywną w wysokości od 10 tysięcy złotych do nawet pół miliona złotych.

"Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka" - dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ten miejski aktywista w rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. "Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce" - powiedział Jan Śpiewak.

"Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu. Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę" - dodał miejski aktywista.  


Skazani Wojewódzki i Palikot 

Kilka miesięcy temu za podobny czyn skazani zostali były polityk Janusz Palikot i gwiazdor TVN Kuba Wojewódzki. "Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny" – cytował wyrok "Super Express". Poza tym, Palikot ma pokryć ok. 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości