PAP
PAP

PZPN chciał utrzymać tajemnicę do środy. Media są już jednak pewne

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Prezes PZPN Cezary Kulesza dopiero w środę ogłosi nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, ale nieoficjalnie wszystko zostało już ustalone. Media podają, że nowym trenerem kadry zostanie Michał Probierz.

Media: Nazwisko nowego trenera przesądzone

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal Weszło.pl, sprawa jest już przesądzona i następcą Fernando Santosa zostanie dotychczasowy trener drużyny do lat 21 – Michał Probierz.

Media donoszą, że władze PZPN przez cały wtorek sondowały dwie kandydatury. Oprócz Probierza miała być rozważana kandydatura byłego trenera Rakowa Częstochowy Marka Papszuna. Kulesza miał jednak osobiście wskazać dawnego opiekuna piłkarzy Jagiellonii Białystok i Cracovii Kraków.


Michalski: Obaj kandydaci są dobrymi trenerami

Do kwestii wyboru nowego selekcjonera odniósł się prezes Pomorskiego ZPN oraz członek zarządu PZPN Radosław Michalski.

- Inicjały takiej osoby są wszystkim znane, jednak w statucie związku zapisane jest, że to prezes PZPN wybiera selekcjonera i ja nie mogę wychodzić przed szereg. Moim zdaniem obaj główni kandydaci (Michał Probierz i Marek Papszun – dop. PAP)są dobrymi trenerami i mają też wspólne ważne cechy - to ludzie twardzi, dynamiczni i pełni życia - przyznał Michalski.

28-krotny były reprezentant biało-czerwonych uważa, że kluczowe znaczenie będzie miało to, jak nowy opiekun drużyny narodowej „dogada się” z reprezentantami.

- Musi trafić do tych chłopaków, bo przecież treningów na ustalanie i wypracowanie jakiejś taktyki nie ma za wiele. Chodzi o to, aby reprezentacja ponownie była zespołem. Gdy weźmiemy pod uwagę poszczególnych piłkarzy, to naprawdę jesteśmy dobrą drużyną, ale tak do końca nie widać, żeby oni tworzyli zespół - skomentował działacz związku piłkarskiego.

MB

Fot. Prezes PZPN Cezary Kulesza. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:Komentarze

Inne tematy w dziale Sport