Internauci skrzyknęli się po słowach Zełenskiego. Jest specjalna akcja

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 171
#WeRememberDoYo - to hasztag, którego używają polscy internauci, adresując wpisy do Wołodymyra Zełenskiego. Ukraiński prezydent zarzucił Polsce, nie wymieniając jej bezpośrednio w przemówieniu w ONZ, że wspiera Rosję ws. embarga na zboże.

- Otworzyliśmy tymczasowy morski korytarz eksportowy. Pracujemy nad zachowaniem dróg lądowych. Niepokojące jest to, że niektórzy w Europie odgrywają solidarność w teatrze politycznym, zamieniając ziarno w thriller. Może się wydawać, że odgrywają swoje własne role. W rzeczywistości pomagają przygotować scenę dla moskiewskiego aktora - powtórzył na Twitterze fragment swojego wystąpienia ze Zgromadzenia Ogólnego ONZ Wołodymyr Zełenski. Pogląd prezydenta Ukrainy rozpalił polskich internautów, którzy przypominają, jak Polska pomogła sąsiadowi od czasu rozpoczęcia inwazji przez Rosjan.  


#WeRememberDoYo

Użytkownicy platformy X, publicyści i politycy pokazują Zełenskiemu na zdjęciach pierwsze dni wojny. 


 

 


Duda: Ktoś musi być mądrzejszy

- Nie możemy pozwolić na to, by ukraińskie zboże było sprzedawane na polskim rynku bez żadnej kontroli; to przykre, że nasi ukraińscy sąsiedzi nie chcą tego zrozumieć - to z kolei wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy z Bloomberga. - Osobiście żałuję, że ta dyskusja prowadzona jest w mediach (...). Na pewno postaram się, by to uciąć, bo ktoś musi być tutaj mądrzejszy, a sytuacja nie jest łatwa - zadeklarował. 

- My również mamy swoich obywateli i musimy się troszczyć o ich interesy - podkreślił Duda. 


Fot. Twitter/Wołodymyr Zełenski

GW

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka