Morawiecki wygłosił oświadczenie. "Siłą przepychają to w Brukseli"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w piątek na temat relokacji imigrantów. Jego zdaniem, Unia Europejska chce zmusić wszystkie kraje wspólnoty do wzięcia odpowiedzialności za kryzys migracyjny. - Partia Tuska i Webera w przyszłym tygodniu chce przepchnąć w Parlamencie Europejskim pakt, który w ostateczności zmusi Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów - powiedział szef rządu.

"Tusk oszukuje ws. imigrantów"

- Tusk oszukuje Polaków w sprawie nielegalnej imigracji. Jedno mówi w Polsce, tymczasem w Europie zgadza się na pakt migracyjny, który zawiera dystrybucję, rozlokowanie nielegalnych imigrantów po poszczególnych krajach członkowskich. Mamy to czarno na białym. Teraz mamy już dowód - przekazał w piątek w ogłoszonym oświadczeniu Morawiecki. 

- Jak się okazuje, partia Tuska i Webera w przyszłym tygodniu chce przepchnąć w Parlamencie Europejskim pakt, który w ostateczności zmusi Polskę do przyjmowania nielegalnych imigrantów. Unijni biurokraci za nic mają bezpieczeństwo Polski i po prostu chcą zrealizować swój obłędny plan - powiedział premier.

- A Tusk wykona wszystko, co mu zlecą brukselscy biurokraci i jego mocodawcy również z Berlina. To polecenie jest jasne: Warszawa i inne miasta Polski mają być zalane nielegalnymi imigrantami - krytykował Donalda Tuska szef rządu. 


Spot PiS o referendum i pakcie migracyjnym

Temat paktu migracyjnego został też poruszony w nowym spocie PiS:

Fot. Mateusz Morawiecki/KPRM

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj98 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka