Benefis Lecha Wałęsy. Fot. PAP/Adam Warżawa
Benefis Lecha Wałęsy. Fot. PAP/Adam Warżawa

Wałęsa świętował urodziny. Nie obyło się bez chamskiego komentarza

Redakcja Redakcja Lech Wałęsa Obserwuj temat Obserwuj notkę 158
W Gdańsku z okazji 80. urodzin Lecha Wałęsy zorganizowano imprezę na jego cześć. Podczas benefisu pierwszego prezydenta III RP obecni byli politycy, artyści i jego długoletni przyjaciele. Wydarzenie nie umknęło uwadze mediów i opinii publicznej... Jednak nie przez rozmach uroczystości, a przez skandaliczne wręcz zachowanie samego jubilata. Takich komentarzy Wałęsy wobec jednej z występujących artystek nikt się nie spodziewał!

80. urodziny Wałęsy 

Lech Wałęsa urodził się 29 września 1943 roku, a więc w ten piątek miał nie lada powody do świętowania. W okrągłe 80. urodziny, a do tego 40. rocznicę przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla zorganizowano uroczysty benefis na cześć pierwszego prezydenta III RP. W gdańskim Europejskim Centrum Solidarności obecne były takie osobistości jak Donald Tusk, Monika Olejnik, Henryka Krzywonos, Maciej Stuhr czy Natalia Szroeder. Ta ostatnia zwieńczyła uroczystość swoim przejmującym wykonaniem piosenki "Nie spoczniemy" z repertuaru Czerwonych Gitar.


Wałęsa rzucił zgryźliwy komentarz w stronę Natalii Szroeder

Wydawać by się mogło, że tak zachwycająca uroczystość nie spotka się z niczyją krytyką... A jednak. Nikt się jednak nie spodziewał, że zgryźliwy komentarz dostarczy sam Lech Wałęsa! Jeden z twórców NSZZ "Solidarność" po występie Natalii Szroeder rzucił w jej stronę bardzo nietaktownym przytykiem, wyśmiewając jej wagę.

– Ja pani bardzo dziękuję i zgłaszam do pani praktyczną prośbę, by pani już nie schodziła z wagi, bo pani będzie miała problem pocałować nawet wodę pod prysznicem! – Zaśmiał się z Natalii Szroeder Wałęsa. 

Goście nie byli zachwyceni komentarzem Wałęsy 

Sama artystka starała się wyjść z niezręcznej sytuacji z uśmiechem, a temat szybko uciął prowadzący całe wydarzenie Maciej Stuhr. Jednak komentarz Wałęsy nie uciekł uwadze jednemu z gości, który szybko wyraził rozgoryczenie zachowaniem prezydenta. Jan Krzysztof Bielecki na początku swojego przemówienia odniósł się do incydentu, mówiąc:

– Panie Maćku, można zgłosić panu reklamację? Jestem zdruzgotany tym, że prezydent tak zareagował na ten recital!

Nie brakuje opinii, że Lech Wałęsa sam podkopuje swoją legendę... Trudno przemilczeć choćby nietaktowne zachowanie byłego prezydenta w internecie, które zaowocowało powstaniem wielu memów, a jak widać i po tej sytuacji – brakuje mu też wyczucia w sytuacjach codziennych. Jak myślisz, czy ten komentarz był przekroczeniem granicy?

Salonik

Benefis Lecha Wałęsy. Fot. PAP/Adam Warżawa

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka