fot. Twitter
fot. Twitter

Policja publikuje wideo z mordercą 6-latka. Są wyniki sekcji zwłok chłopca

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Służby wciąż poszukują żołnierza Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo swojego 6-letniego syna. Policja opublikowała nowe nagranie z wizerunkiem mężczyzny. Tymczasem na jaw wyszły szokujące szczegóły z sekcji zwłok zamordowanego chłopca.

Poszukiwany Grzegorz Borys. Policja ma nowe nagrania

Policja w dalszym ciągu prowadzi obławę na 44-letniego Grzegorza Borysa, który jest podejrzany o dokonanie zbrodni na własnym, 6-letnim synku. Mężczyzna od 2 dni pozostaje nieuchwytny. Borys jest zawodowym żołnierzem i prawdopodobnie posiada umiejętności skutecznego maskowania się, co mocno utrudnia pościg. Pomorscy policjanci publikują nowe zdjęcia i nagrania z wizerunkiem uciekiniera oraz proszą internautów o pomoc.

- Nowe zdjęcia i nagranie z wizerunkiem poszukiwanego listem gończym Grzegorzem Borysem, podejrzanym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jest to najbardziej aktualny wizerunek mężczyzny zabezpieczony przez policjantów. 44-latek może być podobnie lub tak samo ubrany - poinformowali mundurowi na platformie X (dawniej Twitter).

Szokująca zbrodnia w Gdyni. Nie żyje 6-letni chłopiec

Przypomnijmy, że w piątek w jednym z mieszkań na gdyńskiej Karwinie odnaleziono zwłoki sześcioletniego dziecka. Jak podaje Radio Gdańsk, ciało odnalazła matka wracająca z pracy. Chłopiec miał ranę ciętą szyi. W mieszkaniu znajdował się również martwy pies.

Policja od piątku poszukuje 44-letniego Grzegorza Borysa i prezentuje jego zdjęcia. W poszukiwania zaangażowanych jest blisko tysiąc osób. W nocy policjanci zablokowali część obwodnicy Trójmiasta.


Są wstępne wyniki sekcji zwłok dziecka. Drastyczne szczegóły

Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że 6-latek, zamordowany w Gdyni, zginął w wyniku rany ciętej szyi.

„Ze wstępnych ustaleń biegłego wynika, że przyczyną śmierci dziecka był wstrząs krwotoczny, współistniejący z niedotlenieniem mózgu, w wyniku masywnego krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnych w obrębie rozległej rany ciętej szyi” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

W sobotę wieczorem prokurator do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni wydał postanowienie o przedstawieniu poszukiwanemu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny oraz wydany został za nim list gończy.

To oznacza, że Grzegorz Borys jest teraz poszukiwany na terenie całego kraju, a każdy, kto może mieć informacje w jego sprawie, musi powiadomić policję.

"W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112" - przekazano w mediach społecznościowych pomorskiej policji.

MB

Fot. Grzegorz Borys. Źródło: Polska Policja/Twitter

Czytaj dalej:
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj22 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo