Zdjęcie z wieczoru wyborczego PiS. Fot. Facebook/PiS
Zdjęcie z wieczoru wyborczego PiS. Fot. Facebook/PiS

Tajemnicze spotkanie posłów PiS. Rzecznik: "Media tworzą alternatywną opowieść"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 78
Jak podało Radio ZET w poniedziałek PiS ma spotkać się na nadzwyczajnym spotkaniu w kuluarach, gdzie będzie rozmawiał o obsadzie szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Tym doniesieniom zaprzeczył rzecznik partii Rafał Bochenek, który przekazał, że spotkanie ma charakter nieformalny i zapoznawczy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji.

Nowy szef KNF? 

"PiS na nadzwyczajnym spotkaniu w poniedziałek będzie w kuluarach rozmawiał o obsadzie szefa Komisji Nadzoru Finansowego" – poinformowało Radio ZET.

Jak dodano, na liście kandydatów do instytucji, w której zatrudnione jest 1400 osób, a jej budżet przekracza 500 mln zł rocznie, jest pięć nazwisk. Trzy z nich to osoby z otoczenia Morawieckiego: obecny szef KNF Jacek Jastrzębowski, prezes PFR Paweł Borys oraz szefowa banku BGK Beata Daszyńska-Muzyczka. Zdaniem rozgłośni o fotel stara się również szef banku Pekao SA Leszek Skiba i kandydat, którego nazwisko jeszcze nie wypłynęło i zabiega on o poparcie prezydenta Andrzeja Dudy. 

Radio ZET wskazuje, że może to być w ogóle ostatnia decyzja sądu. 


Rzecznik PiS zaprzecza doniesieniom 

Do publikacji Radia ZET odniósł się rzecznik PiS Rafał Bochenek. - Widzę, że niektórzy mają płacone od wierszówki albo na akord, bo piszą, aby pisać, a przy okazji dezinformują. Poniedziałkowe spotkanie naszych parlamentarzystów ma charakter nieformalny i związane jest ze zbliżającym się pierwszym posiedzeniem Sejmu RP. Rozumiem, że prawda nie jest satysfakcjonująca dla niektórych, więc tworzą alternatywną opowieść. Stop fakenews! Nic z tych rzeczny Radio ZET  – napisał na X. 

Bochenek podobnej odpowiedzi udzielił PAP. – W najbliższy poniedziałek o godzinie 16.00 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej odbędzie się spotkanie wszystkich parlamentarzystów wybranych z list PiS w mijających wyborach parlamentarnych. Spotkanie ma charakter nieformalny, a zarazem zapoznawczy przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji – powiedział rzecznik PiS.

Po ubiegłotygodniowych konsultacjach z komitetami wyborczymi prezydent Andrzej Duda poinformował, że terminem, który wstępnie zaplanował na pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji, będzie poniedziałek, 13 listopada.

MP

Zdjęcie z wieczoru wyborczego PiS. Fot. Facebook/PiS

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka